Radek Vičík Radek Vičík
27. 3. 2015 20:06
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: MPAfoto.com

Losail - Po dvou dnech testů pod umělým osvětlením v Losailu patří českým účastníkům závodu MS silničních motocyklů v jejich třídách místa ve druhé desítce výsledkové listiny.

V kombinovaném pořadí Velké ceny Kataru třídy Moto3 je Jakub Kornfeil na 17. místě a Karel Hanika hned na ním. Karel Abraham v MotoGP je dvacátý.

Kornfeil se v průběhu včerejších a dnešních tréninků sice průběžně zlepšoval, ale v celkové bilanci byl klasifikován se ztrátou 1,2 vteřiny na nejrychlejšího Dannyho Kenta. Hanika, který také sedlá stroj značky KTM, byl ještě o 68 tisícin vteřiny pomalejší.

Nejlepší čas v Moto2 si připsal další Brit, Sam Lowes na stroji Speed Up, za nímž se umístilo hned 13 závodníků používající šasi Kalex.

Magických 1,2 vteřiny

Také ztráta Abrahama na Hondě na nejlepšího muže dosavadního katarského kroužení byla asi 1,2 vteřiny. Ale v našlapaném poli MotoGP to znamenalo o něco horší pozici, než jakou si vybojovali jeho krajané v nejslabší třídě.

"Dokážu jezdit stabilně časy jen málo přes 1:58 minuty, to je super zpráva pro závod. Jenže bych tam potřeboval dát jedno hodně rychlé kolo, které by nás posunulo dopředu na startovním roštu. A to se prostě zatím nedaří," postěžoval si po trénincích Abraham.

Celkovému hodnocení MotoGP vládl vítěz posledních dvou sezon Marc Marquez na tovární Hondě, který o 96 tisícin vteřiny porazil Cala Crutchlowa s motcyklem stejné značky ale ze satelitního týmu LCR. Třetí místo patří Italu Andreovi Iannonemu v sedle Ducati.

Zítra jsou v Losailu na programu kvalifikace všech tří tříd. Závody se pak jedou v neděli od 17:00, kdy je na programu Velká cena Kataru třídy Moto3.