reklama

Na závěr testů MotoGP Pešek předčil Abrahama

Lukáš Pešek byl s posledními testy před začátkem sezony spokojený. Lukáš Pešek byl s posledními testy před začátkem sezony spokojený. autor: Media Pesek52
Závěrečné testy jezdců MotoGP hostil španělský okruh v Jerezu.

Jerez - Poslední třídenní testy před startem nové sezony MotoGP přinesly nejen zlepší časů závodníků, ale také zajímavou zápletku české bitvy mezi motocyklovou elitou.

V pondělí, tedy v závěrečný den, byl totiž Lukáš Pešek na stroji Ioda Suter - BMW rychlejší než jeho rival Karel Abraham  v sedle motocyklu ART. Rodákovi z Prahy se časomíra zastavila na čase 1:41,791 minuty, závodníkovi z Brna o 73 tisícin později.

"Do Jerezu jsme si přivezli motocykl letošní specifikace a ten jsme s týmem začali od nuly nastavovat. Proti nám bylo ale počasí. Nejdůležitější je nastavení podvozku a elektroniky, a to se nám právě v pondělí podařilo. I když dopoledne opět pršelo na postupně osychající trati jsme začali jezdit. Volná trať byla výhodou a vše šlo podle plánu. Nakonec jsem obul nové pneumatiky a zkusil rychlý čas, se kterým jsem spokojený," uvedl Pešek.

Špatné nastavení zhatilo pozici

Naopak Abraham měl smůlu, protože  většina jeho přímých konkurentů své nejrychlejší časy ve chvíli, kdy trať rychle osychala. Pilot stáje Cardion AB Motoracing však měl v té době problémy s motocyklem a během několika minut se tak propadl pořadím až na výslednou 16. pozici. Tedy hned za Peška.

"Dneska se na konci hodně zrychlovalo, jenže my jsme zrovna zkusili nastavení, které úplně nesedlo, a zadní pneumatika mně strašně prokluzovala. Pět jezdců přede mnou zajelo nejrychlejší čas v posledních třech kolech a já v tu dobu zrychlit nemohl. Proti týmům, které mají od loňska stejnou motorku, máme strašné manko, které musíme dohnat v trénincích na Katar,“ přiznal Abraham.

Celkově se v Jerezu dařilo jezdcům na motocyklech Yamaha, V sobotu byl nejrychlejší Jorge Lorenzo, v neděli Valentino Rossi a do třetice všeho dobrého pak v pondělí Cal Crutchlow ze satelitního týmu Tech 3.

Výsledky – testy MotoGP v Jerezu:

Sobota: 1. Lorenzo (Šp../Yamaha) 1:47,423, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -1,051, 3. Marquez (Šp./Honda) -1,101,… 14. Abraham (ČR/ART) -3,910, 22. Pešek (ČR/Ioda) -8,990.

Neděle: 1. Rossi (It./Yamaha) 1:39,525, 2. Lorenzo -0,015, 3. Crutchlow (Brit./Yamaha) -0,034, 19. Abraham -0,214, 25. Pešek -5,349.

Pondělí: 1. Crutchlow 1:39,511, 2. Rossi -0,224, 3. Bradl (Něm./Honda) -0,240, 15. Pešek -2,280, 16. Abraham -2,353.

reklama