reklama

Video: Nadal odstartoval slavné Le Mans. V závodním autě bych byl asi pomalý, přiznal

Rafael Nadal startuje závod 24 hodiny Le Mans 2018 Rafael Nadal startuje závod 24 hodiny Le Mans 2018 autor: Repro: TV
V Le Mans odstartoval už 86. ročník jednoho z nejtěžších závodů planety, čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Le Mans - Antukový tenisový král Rafael Nadal se v sobotu zařadil mezi osobnosti, kterým se dostala čest slavnostně odstartovat čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans.

Čerstvý šampion French Open se před jezdce postavil nejprve na startovní rovince, kde si zvědavě prohlédl pohár pro vítěze a pak tradiční formulí  "Závodníci, nastartujte své motory!" vyslal celé šedesátičlenné závodní pole do zaváděcího kola.

"Je úplně jiný sport než tenis, ale atmosféra je absolutně fantastická. Jsem zde prvně a užívám si to. A jestli bych sedl do závodního auta? Rád, ale asi bych byl hodně pomalý," odpověděl Nadal  na dotaz devítinásobného vítěze závodu Toma Kristensena. Dán odpověděl ve stejném stylu: "Já zase vůbec neumím servis."

Na to se smíchem reagoval šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt: "Rafael by měl v Tomovi toho nejlepšího učitele!"

To už "Rafa" nijak nekomentoval a za pár okamžiků máváním velkou francouzkou vlajkou v ruce poslal piloty letmým startem do ostrého závodu. Prapor předtím dostal od výsadkářů, kteří jej na okruh přivezli ve vrtulníku.

reklama