reklama

Nadšení ve Ferrari: Fisichella je kvalitní a má i formu

Luca di Montezemolo Luca di Montezemolo autor: Reuters
Di Montezemolo: Je nám ctí mít Fisichellu v týmu

Maranello - Italská stáj formule 1 Ferrari je opět v euforii. Ambiciozní tým z Maranella získal do svých řad do konce sezony Giancarla Fisichellu, a všeobecné nadšení z blížící se domácí Velké ceny Itálie se tak ještě více umocnilo.

Šestatřicetiletý závodník byl ve čtvrtek uvolněn týmem Force India, aby ve Ferrari nahradil zraněného Felipeho Massu, a vystřídal tak do té doby nevýrazného Lucu Badoera.

A všeobecný optimismus je pochopitelný. Fisichella se totiž může, narozdíl od svého předchůdce, chlubit spolehlivou formou, což dokázal i v poslední GP Belgie. Tehdy dojel na senzačním druhém místě a zajistil pro Force India historicky první body.

Čtěte také: Fisichella: Splnili můj sen. U Ferrari ukážu, co umím

Přestože se pak v následujících dnech spekulovalo spíše o možném příchodu Roberta Kubici z BMW, rozhodlo se vedení Ferrari přeci jen vsadit na rodáka z Říma. A podle slov prezidenta týmu Lucy di Montezemola by to měl být správný krok.

„Vybrali jsme Fisichellu z několika důvodů. Faktem je, že si to zaslouží, navíc má ohromnou formu a je to také velmi kvalitní jezdec," uvedl di Montezemolo na stránkách Autosportu.

Ferrari poprvé letos slaví. Fisichella vyjel historický úspěch Ferrari poprvé letos slaví. Fisichella vyjel historický úspěch Prohlédněte zde

„Chtěli jsme, aby v Monze hájil naše barvy italský pilot a v poslední řadě existuje i možnost, že by se mohl stát z dlouhodobého hlediska náším třetím pilotem," naznačil možnou budoucnost samotný prezident stáje.

„Jsou to velké chvíle, vrátit se z nepovedeného začátku až k poslednímu vítězství Kimiho Räikkönena. Dostali jsme navíc i dobré a důležité zprávy o Massovi, který se uzdravuje a bude určitě připraven pro úvodní závod příští sezony," doplnil.

Přečtěte si také: Změna v F1: Do Ferrari přestupuje Ital Fisichella!

Na příchod Fisichelly ovšem doplatil náhradní jezdec Luca Badoer, jehož prezentace v posledních dvou závodech se však nedá označit za příliš pozitivní.

Bývalý testovací pilot jasně zaostával za ostatními monoposty jak během kvalifikací, tak i v průběhu hlavních závodů a Ferrari bylo za jeho angažování několikrát tvrdě kritizováno.

„Chtěl bych Lucovi poděkovat za to, že byl opět tak ochotný pomoci Ferrari. Nicméně se už s větší jistotou obracím na příští závod v Monze a speciálně mi bude potěšením mít Fisichellu v našem týmu," uzavřel di Montezemolo.

reklama