reklama

Naštvaný Schumi. Stříbrnému šípu selhala hydraulika

Nový monopost Mercedesu. Nový monopost Mercedesu. autor: Reuters
Testování nového monopostu ukázalo problémy Mercedesu

Valencie - Optimistické výhledy legendárního Michaela Schumachera před novou sezonou formule 1 dostaly povážlivé trhliny už po prvním testování nového monopostu. Novému stříbrnému šípu, jak se vozům stáje Mercedes přezdívá, totiž už po několika kolech selhala hydraulika.

"Bylo to zajímavé, ale krátké," prohlásil po testech na okruhu ve Valencii poněkud nespokojeně sedminásobný světový šampion. Jeho kolega a krajan Nico Rosberg odkroužil pouze devět kol a pak musel skončit kvůli nutné opravě monopostu. Schumacher tak vyjel na okruh mnohem později než ostatní a nový vůz si vyzkoušel pouze v patnácti kolech.

Čtěte také:
Jméno Senna se vrací do Lotusu. Bruno bude náhradníkem
Osmý titul pro Schumachera? Legenda formule si věří

"Byl to frustrující den," řekl šéf týmu Mercedes Ross Brown. Němec Schumacher přitom ještě před týdnem nešetřil superlativy na adresu týmu s výhledem na novou sezonu. Tým považoval ze mnohem lépe připravený než loni a věřil si na zisk osmého titulu mistra světa.

FOTO McLaren ukázal svůj nový monopost. Vrátí ho na piedestal? FOTO McLaren ukázal svůj nový monopost. Vrátí ho na piedestal? Prohlédněte zde

"Určitě je to možné. Mám tříletý kontrakt a vložím veškeré úsilí do toho, abych se vrátil do popředí. Pokud se to nepovede v roce 2011, mám k dispozici ještě jeden rok. Jsem optimista," uvedl německý pilot.

Nejrychlejší při prvním oficiálním testování byl úřadující mistr světa Sebastian Vettel z Red Bullu, který svůj nový vůz zkoušel plných 93 kol. "Tolik se nám na začátek ještě nikdy nepodařilo. Bylo to fajn," pochvaloval si mladý šampion.

reklama