reklama

Návrat potvrzen: Schumacher se upsal stáji Mercedes GP

Sedminásobný mistr podepsal smlouvu na jeden rok

Berlín - Poslední spekulace jsou naplněny. Německý pilot Michael Schumacher se oficiálně vrací do světa Formule 1. Sedminásobný mistr světa se v úterý večer upsal na jeden rok stáji Mercedes GP, přičemž by si měl vydělat sedm milionů Eur.

Jeho novým týmovým kolegou pak bude krajan Nico Rosberg. Informaci přinesl deník Bild.

Čtěte také: Schumacherův návrat? Rosberg: Neměl by to jednoduché

Zprávy o návratu někdejší ikony rychlých vozů se objevovaly už v minulých týdnech a významně jim nedávno přidal na důvěryhodnosti i prezident stáje Ferrari Luca di Montezemolo, který Schumacherovu snahu o comeback sám potvrdil.

Německý jezdec se měl vrátit již v letě letošního roku, když chtěl v italské stáji nahradit zraněného Felipeho Massu. Z toho však nakonec sešlo, neboť čtyřicetiletý závodník měl stále problémy se pochroumaným krkem, a tak dál působil v roli konzultanta. 

Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Obrazem: Legenda se nevrací. Prohlédněte si, jak Schumacher vládl F1 Prohlédněte zde

Jeho zdravotní obtíže však už jsou nyní naprosto vyléčeny.

Schumacher se nakonec potká v jednom týmu opět se svým bývalým šéfem Rossem Brawnem. Pod jeho vedením závodil i během několikalétého působení ve Ferrari.

reklama