reklama

Nehoda při rallye v Galicii si vyžádala sedmou oběť

Podívejte se na video z tragické nehody Youtube
Mezi předchozími šesti mrtvými diváky byla i těhotná žena. Podle informací španělské policie se při nehodě zranilo dalších 16 lidí

La Coruňa - Počet obětí sobotní tragické nehody při regionální Rallye La Coruňa na severozápadě Španělska stoupl na sedm. V noci na dnešek v nemocnici zemřela jedenáctiletá dívka, kterou zachytil vůz španělského pilota Sergia Tabeaya, jenž ve vysoké rychlosti ztratil nad svým peugeotem kontrolu.

Mezi předchozími šesti mrtvými diváky byla i těhotná žena. Podle informací španělské policie se při nehodě zranilo dalších 16 lidí, pět je stále v nemocnici. Pilot vozu i jeho navigátor vyvázli bez újmy.

K nehodě ve Španělsku došlo zhruba týden po jiné havárii s tragickými následky v Itálii, kde v regionální soutěži zahynuli v hořícím voze dva závodníci. Neštěstí z poslední doby přiměla prezidenta Mezinárodní automobilové federace Jeana Todta, aby na středu 9. září do Ženevy svolal schůzku, na níž se bude jednat o bezpečnosti při rallye.

Todt pozval prezidenty všech komisí FIA, jichž se týkají bezpečnostní otázky. Mají se zabývat nejnovějšími tragickými nehodami a hledat možnosti zavedení nových opatření, která by pořadatelům pomohla k lepšímu zajištění bezpečnosti diváků i závodníků.

reklama