reklama

Nová verze. Schumacherovi nejvíc ublížila kamera na helmě

Michael Schumacher měl na hlavě podobnou kamerou, s jakou Eva Samková absolvovala kvalifikaci svého zlatého olympijského snowboardcrossu. Michael Schumacher měl na hlavě podobnou kamerou, s jakou Eva Samková absolvovala kvalifikaci svého zlatého olympijského snowboardcrossu. autor: Reuters
Téměř dva měsíce po těžké havárii na lyžích stále zůstává otazníkem, proč Michael Schumacher zůstává stále v kómatu. Francouzští experti věří, že za vážné zranění může kamera umístěná na helmě.

Chamonix - Téměř dva měsíce po těžké havárii na lyžích zůstává legenda formule 1 Michael Schumacher v kómatu. A vyšetřovatelé i jezdcovi přátelé stále řeší otázku, jak se zkušený lyžař mohl tak vážně zranit.

Schumacher nebyl žádný začátečník, měl nové lyže i vázání, svoji jízdu plně kontroloval a do skály narazil v nízké rychlosti.  Vyšetřovatelé teď věří, že záhadu vyřešili.

Jak uvádí britský Telegraph, za vážným poraněním Schumacherovy hlavy stojí nejspíše kamera, kterou měl umístěnou na helmě. Právě kvůli ní měl být náraz mnohem nebezpečnější a její vinou přilba praskla.

Přilba na kousky, kamera celá

V Schumacherově případu byla ochrana hlavy na kousky, zatímco kamera přežila nehodu bez poškození a její záběry byly důležitou součástí policejního vyšetřování.

Experti renomované francouzské lyžařské a horolezecké akademie ENSA z Chamonix teď zbytky helmy zanalyzovali.

"Přilba se rozpadla minimálně na dva kousky. ENSA zbytky zanalyzovala a materiál byl v pořádku," cituje Telegraph zdroj z okolí vyšetřovatelů.

Ovšem další otazníky zůstávají. "Ale proč se přilba po nárazu rozpadla? Hlavním podezřelým se rázem stává kamera. Laboratoře teď studují, zda právě její přítomnost neoslabila strukturu pokrývky hlavy," dodal tajemný zdroj.

Kvůli Schumiho nehodě nikoho neobvinili

Vyšetřovatel Patrick Quincy dnes také oznámil, že za Schumacherovu nehodu nebude obviněno ani lyžařské středisko v Meribelu, kde k nehodě došlo, ani výrobce Schumacherova lyžařského vybavení.

Úřad v Albertville dnes uvedl v oficiálním prohlášení, že "nevyšlo najevo žádné porušení zákonů".

K vážné nehodě došlo 30. prosince a od té doby je Schumacher v umělém spánku, z něhož ho lékaři už několik týdnů pomalu probouzejí. Vzhledem k tomu, že jeho okolí podává jen minimum informací, zůstává "Schumiho " zdravotní stav ukrytý za rouškou tajemství.

reklama