Nuda v Brně? Na divoké Grand Prix motorek nehrozila

Prohlédněte si fotografie z Velké ceny České republiky silničních motocyklů, jíž přihlížel rekordní počet diváků v historii Masarykova okruhu v Brně.
Rossi patřil k největším tahákům programu na Masarykově okruhu. On sám trať v Brně miluje, což dokázal už sedmi triumfy na této trati včetně svého vůbec prvního v MS. Roku 1996 na jihu Moravy vyhrál ve třídě do 125 ccm.
Nejen italský "Doktor" byl pro milovníky rychlých kol lákadlem. Už samotná atmosféra na tribunách, hlavně na legendárním stadionu, stojí za to, abyste vážili na Masarykův okruh cestu. Letos tak učinilo za všechny tři závodní dny téměř čtvrt milionu lidí, což je nový divácký rekord podniku.
Mezi čestnými hosty brněnské Grand Prix byl u nás stále populární Niki Lauda. Trojnásobný mistr světa formule 1 a nyní jeden z šéfu vítězné stáje Mercedes startoval ještě na původní přírodní trati v závodě cestovních vozů, a jak sám přiznal, byť na motorce nejezdí, závody MotoGP sleduje velmi rád. S Rossim si tak měl co říct.
Závody v Brně nebyly jen přehlídkou radosti, ale taky řady pádů. Hned po startu třídy Moto3 došlo ke dvěma hromadným, které přiměly pořadatele zastavit jezdce a po půlhodinové pauze závod restartovat ve zkrácené podobě na pouhých 12 kol.