reklama

Nad Nürburgringem se třepotala vítězná česká vlajka. Díky pilotu Salaquardovi i úspěšným týmům

Filip Salaquarda slaví vítězství v závodě ADCA GT Masters na Nürburgringu. Filip Salaquarda slaví vítězství v závodě ADCA GT Masters na Nürburgringu. autor: Audi Sport
Dvojí radost přinesl víkend na legendárním Nürburgringu českým barvám. Filip Salaquarda ve voze průhonické stáje I.S.R. Racing vyhrál závod prestižního šampionátu ADC GT Masters a tamtéž pro tým Antonína Charouze získal titul německého šampiona Formule 4 Lirim Zendeli.

Nürburgring - Automobilový závodník Filip Salaquarda se v Audi stáje svého otce Igora v této sezoně střídá s Němcem Frankem Stipplerem. Této dvojici stačily jen čtyři závodní víkendy šampionátu sportovních vozů ADAC GT Masters, aby si připsala premiérové vítězství. Německý pilot Lirim Zendeli si navíc v jednom z doprovodných seriálů na Nürburgringu pojistil titul národního šampiona Formule 4 v barvách týmu US-Charouz.

Tým I.S.R. Racing v německém šampionátu vozů specifikace GT3 letos debutuje poté, co několik sezon jezdil celoevropská klání Blancpain GT Series. Česko-německá posádka od začátku roku sbírá body, ale na velký úspěch si musela počkat až okruh pod hradem Nürburg.

První závod potvrdil letošní pravidlo dua Salaquarda, Stipler. Tedy buďto body, nebo nedokončený závod. V sobotu Salaquarda skončil hned v únikové zóně první zatáčky poté, co jej tam při hromadné kolizi vytlačil jeden ze soupeřů.

Pro nedělní závod vyjel Stipler pole position. Po letmém startu využil německý pilot na dlouhé rovince všech svých zkušeností a do Mercedes Areny najížděl jako lídr závodu. Udával tempo a zajel i nejrychlejší kolo závodu. Po zastávce v boxech dokázal Salaquarda držet stejně vysoké tempo a navyšoval svůj náskok až k triumfálnímu průjezdu pod šachovnicovou vlajkou.

Na stejném okruhu si pro první velký úspěch kariéry dojel 18letý Makedonec žijící v Německu Zendeli. Po vítězství a druhém místě ze soboty se před svěřencem Antonína Chaoruze rýsovala v poslední jízdě možnost být předčasně korunován vítězem německé série Formule 4. A tu už před posledním závodním víkendem složeným také ze tří jízd.

V neděli Zendeli druhým místem a hlavně tím, že dojel před rivalem Liamem Lawsonem, završil svoji cestu za titulem. Dalším cílem Antonína Charouze je získat mu příští rok angažmá ve Formuli 3. "Jsem hrdý na to, že se povedlo vyhrát hned v první sezoně. Doufám, že ještě přidáme titul mezi týmy. Děkuji za podporu všem partnerům, obzvlášť Autoklubu ČR. Samozřejmě se pro Lirima budu snažit zajistit co nejlepší tým pro rok 2019," nechal se slyšet český manažer.

reklama