OBRAZEM Bahno, bouračky i česká radost v Přerově

Podívejte se obrazem na podnik ME v autokrosu, který se o tomto víkendu konal v Přerově
I takováto krkolomná nehoda byla k vidění o poslední srpnové neděli na závodu ME v autokrosu v Přerově.
Poslední dny nejsou tak horké jako na začátku léta, a tak byla trať mokrá a bahnitá.
Česká výprava v hlavních kategoriích slavila hned dvě vítězství. Václav Fejfar byl nejlepší v kategorii TouringAutocross, Jakub Kubíček projel cílem první v SuperBuggy.
ČTK Lukáš Drštička, ČTK
25. 8. 2013 22:53
Na autokrosovém mistrovství Evropy v Přerově ve svých kategoriích zvítězili Václav Fejfar a Jakub Kubíček.

Přerov - Dvojnásobným vítězstvím českých barev skončil dnešní závod autokrosového mistrovství Evropy v Přerově.

Václav Fejfar byl nejlepší v kategorii TouringAutocross, Jakub Kubíček projel cílem první v SuperBuggy. Na stupně vítězů vystoupilo celkem šest domácích jezdců, v každé ze tří hlavních kategorií na nich měla pořadatelská země dva zástupce.

Zatímco pro úřadujícího evropského šampiona Fejfara byl triumf v Přerově již třetím v sezoně, teprve šestnáctiletý Kubíček se radoval poprvé v kariéře. Fejfara na stupně vítězů doprovodil druhý Ladislav Brožek, Kubíčka třetí Tomáš Pospíšilík.

Pouze v Buggy1600 vyhrál zahraniční autokrosař. Za Francouzem Davidem Anacletem skončili Ondřej Musil a Radek Jordák.

Mistrovství Evropy v autokrosu v Přerově:

TouringAutocross: 1. Fejfar (ČR/Škoda Fabia), 2. L. Brožek (ČR/Ford Focus), 3. Kárai (Maď./Škoda Fabia), 4. J. Brožek (ČR/Škoda Fabia), ...7. Mahr (ČR/Škoda Fabia), 8. Neumann (ČR/Mitsubishi Lancer), 9. Výborný (ČR/Mitsubishi Colt).

Průběžné pořadí: 1. Kárai 98, 2. Výborný 91, 3. Fejfar 80, 4. L. Brožek 66, 5. Neumann 63, ...7. Greguška (ČR/Mitsubishi Lancer) 59, 8. J. Brožek 58, 9. J. Bartoš (ČR/Škoda Fabia) 37.

Buggy1600: 1. Anacleto (Fr./Suzuki), 2. Musil (ČR/Vauxhall Muby), 3. Jordák (ČR/Ford), ...6. Nosálek (ČR/Škoda).

Průběžné pořadí: 1. Szabó (Maď./Suzuki) 97, 2. Peters (Luc./Suzuki) 74, 3. Musil 71, 4. Nosálek 70, ...7. Jordák 59, 9. Sekanina (ČR/Suzuki) 54, 10. Roučka (ČR/BMW) 36.

SuperBuggy: 1. Kubíček (ČR/Ford), 2. Stubbe (Něm./Fast&Speed EB), 3. Pospíšilík (ČR/Ford), 4. Hanák (ČR/Zomer MB), ...7. Turek (ČR/BMW), 8. Keřka (ČR/Tatra).

Průběžné pořadí: 1. Stubbe 90, 2. Hanák 87, 3. Hinnenkamp (Něm./PAS Volvo) 73, 4. Kubíček 64, 5. Pospíšilík 53, 6. Turek 52, ...10. Keřka 43.