reklama

Ogier suverénně vede Rallye Monte Carlo, Latvala vletěl mezi diváky

Podívejte se, jak Jari-Matti Latvala se svým VW trefil diváka na Rallye Monte Carlo. YouTube
Sebastien Ogier má už v čele Rallye Monte Carlo jasný náskok poté, co v sobotní etapě vypadli jeho pronásledovatelé Kris Meeke i Jari-Matti Latvala-. Obhájce titulu vede před nedělními závěrečnými třemi rychlostními zkouškami téměř o dvě minuty.

Monako - Francouzský pilot Sebastien Ogier suverénně směřuje za třetím vítězstvím na Rallye Monte Carlo v řadě. Úřadující mistr světa z týmu Volkswagen vede i díky výpadkům svých největších soupeřů před nedělními závěrečnými třemi rychlostními zkouškami téměř o dvě minuty.

S Ogierem dokázal v dosavadním průběhu úvodní soutěže mistrovství světa držet krok pouze Brit Kris Meeke, jenž ale dnes musel z druhého místa odstoupit kvůli porouchané převodovce svého Citroënu.

Následoval tak Fina Jariho-Mattiho Latvalu, který odstavil Volkswagen se zničeným zavěšením předních kol v situaci, kdy byl průběžně třetí a př i vyjetí z trati nabral jednoho z diváků. Tomu se naštěstí nic nestalo a z místa havárie odešel po svých.

"Je to pro Krise škoda. Zasloužil by si dopadnout líp. Byl to zajímavý souboj. Teď už je to pro mě jiný závod - musím se prostě dostat do cíle," uvedl dvaatřicetiletý Ogier, jenž po pátku vedl před Meekem o pouhých 9,5 sekundy.

Nyní má však trojnásobný mistr světa náskok bez tří desetin dvě minuty před týmovým kolegou Andreasem Mikkelsenem z Norska. Třetí je Belgičan Thierry Neuville ve voze Hyundai s odstupem 2:12,2.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 3. etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 3:19:05,7, 2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -1:59,7, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -2:12,2, 4. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -4:25,9, 5. Lefebvre, Moreau (Fr./Citroën DS3) -7:29,4, 6. Bouffier, Bellotto (Fr./Ford Fiesta RS) -9:12,9.

reklama