reklama

Ogier ujíždí ve Španělsku soupeřům, Prokop se už prodral na body

Sébastien Ogier ve svém Volkswagenu Polo R WRC Sébastien Ogier ve svém Volkswagenu Polo R WRC autor: Volkswagen Motorsport
Martin Prokop s Fordem Fiesta se na Katalánské rallye posunul na bodovanou devátou příčku. Na vedoucího Sébastiena Ogiera ve VW ztrácí 4:22,9 minuty. Jan Kopecký z továrního týmu Škoda je jedenáctý více než tři minuty za ním.

Salou - Již jistý mistr světa Sébastien Ogier míří za třetím vítězstvím na Katalánské rallye za sebou. Francouzský pilot Volkswagenu vede po druhé etapě před týmovými kolegy Jarim-Mattim Latvalou z Finska a Norem Andreasem Mikkelsenem, kteří ztrácejí 54 a 56,9 sekundy.

Ogier měl po páteční první etapě před Latvalou náskok pouhé čtyři sekundy. Fina však v dnešní třetí erzetě postihl defekt, propadl se dočasně na čtvrtou pozici a francouzský jezdec začal navyšovat vedení.

Na bodovanou devátou příčku se posunul Martin Prokop s Fordem Fiesta, jenž byl v minulých dvou letech v Katalánsku sedmý a osmý. Na Ogiera ztrácí 4:22,9 minuty. Jan Kopecký z továrního týmu Škoda je jedenáctý více než tři minuty za ním.

Předposlední soutěž sezony vyvrcholí v neděli šesti erzetami.

Katalánská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 2:34:56,4, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -54,0, 3. Mikkelsen, Flöene (Nor./Volkswagen Polo R) -56,9, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -1:01,4, 5. Meeke, Nagl (Brit., Ir./Citroën DS3) -1:42,2, 6. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -1:43,7, ...9. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -4:22,9, 11. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -7:42,7.

reklama