reklama

Omluva Mosleymu? FOTA: Nehledejme nové spory

Luca di Montezemolo vyzval k dodžování smíru Luca di Montezemolo vyzval k dodžování smíru autor: Reuters
Důležité je, že se z F1 nestala F3, říká di Montezemolo

Londýn - Jen pár desítek hodin uplynulo od oficiálního smíru Mezinárodní automobilové federace FIA a sdružení týmů F1 FOTA a už znovu začaly vylézat na povrch nové konflikty.

Pomyslnou válečnou sekeru vykopal dokonce samotný prezident FIA Max Mosley, který v pátek obvinil vzbouřené stáje z toho, že záměrně a lžou a mystifikují novináře.

Tentokrát se konflikt už týká jen jeho osoby. FOTA totiž měla falešně informovat o tom, že se Mosley v řijnu vzdá svého působení ve světě motorismu. Zkušený funkcionář to však sám popřel a vzkázal, že si svou budoucnost v F1 ještě rozmyslí.

Čtěte také: A znovu hádka. Mosley tvrdí, že Ferrari a spol. lžou

A navíc zaslal do rukou šéfa Ferrari Luky di Montezemoly dopis, v němž ho žádá o omluvu. Předseda FOTA však už nad novou roztržkou jen mávl rukou a spíše neurčitě vyzval, aby se nerozdmýchávaly nové spory.

„Jsem velmi rád, že jsme se ve středu dohodli. Je mi jasné, že diváci už byli všemi polemikami, nejasnými pravidly a tiskovými prohlášeními znechuceni," uvedl di Montezemolo na stránkách Autosportu. 

Vettel slaví další triumf, Británie spílala Mosleymu Vettel slaví další triumf, Británie spílala Mosleymu Prohlédněte zde

„Teď potřebujeme stabilitu a mír. Milujeme F1 a chceme, aby byla vyjímečná jak z technologického hlediska tak i z finálního obsazení. Snažíme se, aby spolu mohli závodit nejlepší jezdci a týmy na světě.

Šéf Ferrari se proto k Mosleyho stížnosti nijak více nevyjádřil. Naopak se převážně snažil najít pozitiva ve výsledku, kterého se mu společně s Mezinárodní automobilovou federací podařilo nedávno dosáhnout.

Přečtěte si také: Rozpad F1 je odvrácen! FIA a FOTA jsou ve smíru

„Myslím, že jsme v Paříži našli s FIA dobré řešení. Zastavme proto všechny polemiky, které by to mohly zkazit," varoval.

„Domnívám se, že jsme dosáhli třech důležitých změn: Stability, souhlasu pro nižší náklady, ale hlavně také rozhodnutí, že se z F1 nestala soutěž jako F3. To je pro nás mnohem důležitější," uzavřel.

reklama