reklama

Ostatní týmy F1 odmítly návrat stáje Marussia do MS

S tímto vozem ne! Týmy formule 1 zabránily Marussii vrátit se do seriálu se starým monopostem S tímto vozem ne! Týmy formule 1 zabránily Marussii vrátit se do seriálu se starým monopostem autor: Marussia F1 Team
Konkurenční týmy odmítly její úmysl startovat v seriálu s loňským vozem, který neodpovídá aktuálním předpisům.

Londýn  - Možný návrat stáje Marussia do mistrovství světa formule 1 se zatím nekoná. Konkurenční týmy odmítly její úmysl startovat v seriálu s loňským vozem, který neodpovídá aktuálním předpisům. Důvodem hlasovat proti mohlo být i to, že ostatní týmy si mezi sebe rozdělí finanční odměnu, která stáji náleží za loňské výsledky a deváté místo v konečném hodnocení Poháru konstruktérů.

"Peníze, které měli dostat, budou teď rozděleny mezi týmy, které se zúčastní závodů. To už je docela dobrý důvod," citoval britský list Independent prvního muže F1 Bernieho Ecclestonea. Podle médií jde o částku zhruba 45 milionů dolarů.

Marussia kvůli finančním problémům nedokončila loňský ročník a insolvenční správce v listopadu ukončil její činnost. Stále se však jednalo o možném zájemci a nucený správce dokonce v tomto týdnu oznámil, že v polovině února insolvenční řízení po dohodě s věřiteli skončí. Tým se také předběžně přihlásil do MS, a sice pod někdejším názvem Manor.

Možnost startu s loňským modelem monopostu ale zamítla na čtvrtečním jednání v Paříži takzvaná strategická skupina F1, kterou tvoří Ecclestone se zástupci automobilové federace FIA a šesti velkých týmů. "Musely by souhlasit všechny stáje, jenže tři nebo čtyři byly proti," řekl Ecclestone.

Na startu MS při Velké ceně Austrálie tak bude 15. března v Melbourne s největší pravděpodobností jen 18 vozů, nejméně od roku 1969, kdy v takovém počtu začala sezona v Jihoafrické republice. Z loňského startovního pole vypadla rovněž finančně zdecimovaná stáj Caterham, u níž se už "zmrtvýchvstání" nepředpokládá.

reklama