reklama

Peškovi došly peníze, nemá ani na start v Brně

Lukáš Pešek přiznal, že nemá na start v Brně ani myšlenky. Lukáš Pešek přiznal, že nemá na start v Brně ani myšlenky. autor: Media Pešek 52
Motocyklovému jezdci Lukáši Peškovi reálně hrozí, že se o víkendu nepředstaví v domácí Grand Prix v Brně

Brno - Motocyklovému jezdci Lukáši Peškovi reálně hrozí, že se o víkendu nepředstaví v domácí Grand Prix v Brně.

Momentálně se mu totiž nepodařilo zajistit finance, které měl podle smlouvy zaplatit italskému týmu Ioda Racing za start v letošním seriálu královské kategorie MotoGP.

"Musím připustit, že je dost velká možnost, že se v Brně o víkendu vůbec nezúčastním," přiznal Pešek na dnešní tiskové konferenci.

Důvodem jsou finance. "Podepsal jsem smlouvu, jejíž součástí jsou z mé strany finanční závazky, které nejsou plněny a je tak možné, že nebudu připuštěn k závodu. A musím říct, že bych to i chápal," řekl Pešek.

"Nikdo Lukáše nenahradí"

Zástupci italského týmu potvrdili, že český jezdec neplní podmínky smlouvy. Že jej nepustí na start, ale definitivně nepotvrdili.

"Nemáme nikoho, kdo by měl Lukáše v Brně nahradit, a ani s nikým nejednáme," uvedl mluvčí stáje Daniele Tosatti pro iDnes.cz.

"Chceme najít rozhodnutí, které bude vyhovovat všem stranám. Chápeme, že pro Lukáše je brněnský závod speciální. Takže rozhodně není definitivní, že by v Brně nejel," dodal.

Neuhrazené závazky nechtěl Pešek blíže specifikovat, jen uvedl, že se jedná o značnou sumu.

"Vím o tom už dlouho, protože je to po hodně dlouhé splatnosti. Klidně se mohlo stát, že bych neodjel polovinu závodů, ve kterých jsem startoval. Je to jen o trpělivosti majitele týmu. Čekal jsem to už dlouho, ale teď jsem dostal nějaké informace..." řekl Pešek, který do MotoGP nečekaně přišel letos.

Pešek: Problémy mám od začátku

O finance se mu měl starat manažer Josef Liška, Pešek ale bere problém primárně za svůj.

"Pod smlouvou jsem podepsaný já, takže to nemohu házet na něj," řekl Pešek a ocenil trpělivost majitele týmu Giampiera Sacchiho.

"Mohu mu jen děkovat, že jsem sem vůbec přijel a nejsem doma už půl roku," uvedl sedmadvacetiletý závodník a naznačil tak, že má finanční problémy s plněním smlouvy prakticky od začátku sezony.

Nedostatek peněz na pokrytí smlouvy podle něj souvisí s tím, že plánovaní partneři nesplnili slovo.

"Sliby v Čechách fungují velmi dobře, na tom to ztroskotalo. Bohužel se potvrdilo, co jsem říkal už dříve. Pokud nejste bohatý a nemáte svoje peníze, tak jedete vabank. Jak už jsem ale řekl, tým je hodně ohleduplný. Už dávno mi mohl říct (že končím)," uvedl Pešek.

"Nevím, jestli má smysl v Brně jet"

Kdyby o místo v MotoGP přišel před domácím závodem, byla by to smůla. Zejména pro jeho fanoušky. Sám Pešek ale fakt, že nyní mistrovství světa pokračuje v Brně, za klíčový nepovažuje.

"Já ani nemohu říct, jestli si přeju v Brně jet, protože jsem v takovém stavu, že ani nevím, zda má smysl tady jet," uvedl Pešek, který v roce 2007 skončil na Masarykově okruhu třetí ve třídě do 125 ccm.

Zda se na start Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu postaví, bude podle všeho jasno až v pátek, kdy začnou volné tréninky.

"Momentálně nemám nic potvrzené, dnes jsem vše řekl jen proto, aby se v pátek někdo nedivil, že tam (na startu) nejsem," dodal.

reklama