reklama

Pešek končí v MotoGP, nováčkem je Hanika v Moto3

Lukáš Pešek se v příštím roce mistrovství světa silničních motocyklů zřejmě nepředstaví Lukáš Pešek se v příštím roce mistrovství světa silničních motocyklů zřejmě nepředstaví autor: Media Pešek 52
Nominace na MS silničních motocyklů: Místo Lukáše Peška, který končí v MotoGP, se v nejslabší třídě Moto3 představí Karel Hanika.Karel Abraham v MotoGP i Jakub Kornfeil v Moto3 v šampionátu pokračují.

Mies - Stejně jako v letošním roce by Česká republika měl mít trojnásobné zastoupení v mistrovství světa silničních motocyklů.

Místo Lukáše Peška, který končí v královské kategorii MotoGP, se v nejslabší třídě Moto3 představí Karel Hanika. Karel Abraham v MotoGP i Jakub Kornfeil v Moto3 v šampionátu pokračují.

Vyplývá to z předběžných startovních listin, které dnes zveřejnila Mezinárodní motocyklová federace.

O tom, že bude v MS v roce 2014 startovat trojice Abraham, Kornfeil a Hanika, se rozhodlo již v minulých týdnech. Všichni měli již domluvené angažmá. Překvapivý není ani konec Peška, jenž letos startoval za italský tým Ioda Racing. Již v průběhu roku měl ale problémy finančně naplnit smlouvu.

"Tak se mi nepodařilo sehnat dostatek peněz. Příští rok zase u televize. Ciao," uvedl Pešek na svém facebookovém profilu. Ve startovní listině jej podle FIM měl nahradit Ital Niccolo Canepo, tým Ioda ale v tiskové zprávě uvedl, že druhého jezdce stále hledá. S Canepou se na spolupráci zatím nedohodl.

reklama