reklama

Pešek podepsal v Matteoni. Cíl? Závodit v první desítce

Lukáš Pešek Lukáš Pešek autor: MLJ Racing
Pešek bude startovat v nové kategorii Moto 2

Praha - Motocyklový jezdec Lukáš Pešek už má definitivně jasno o svém angažmá pro příští sezonu. Zástupce jeho partnera dnes v Praze podle očekávání podepsal roční smlouvu s italským týmem Matteoni racing.

Čtyřiadvacetiletý pilot bude v roce 2010 startovat v nové kategorii Moto2, která nahradí třídu do 250 ccm.Pešek věří, že bude schopen stabilně se umisťovat v elitní desítce a pokud možno i bojovat o pozice kolem pátého místa.

Čtěte také: Motocyklista Kornfeil se dočkal. Bude závodit na MS

"Beru to jako výzvu. Chci se vrátit mezi špičku, kde už jsem byl," řekl Pešek na dnešní tiskové konferenci.

Pražský rodák u Matteoniho naváže na krajany Jaroslava Huleše a Lukáše Šemberu, kteří barvy italského týmu v minulosti hájili.

"Matteoni je kvalitní tým. Například v roce 2009 mně připravil i nejlepší soukromý motocykl. I to dokazuje jeho kvality," podotkl jezdec, jehož hlavním partnerem bude stejně jako v předešlých dvou letech Česká pojišťovna.

"Nechtěl bych se hnout za hranici první desítky. A když už tam budu, tak je to kousek k pětce a od té je to kousek ke stupňům vítězů. Je to takové logo," uvedl Pešek směrem ke své sedmé kompletní sezoně v mistrovství světa.

"Vše se bude odvíjet od prvního závodu. Je důležité, jak začneme," řekl.

Pešek v úterý odlétá do Španělska, kde začne trénovat na těžším motocyklu Honda kategorie Supersport o objemu 600 ccm.

"Ještě nikdy jsem na podobném stroji nejel. Tři dny budeme jezdit a určitě mi to hodně dá. Do další doby budeme vědět na čem pracovat," řekl Pešek.

Nově bude spolupracovat s osobním koučem Milošem Číhákem. Přední český jezdec superbiků kvůli tomu přeruší aktivní kariéru. S Peškem bude spolupracovat i jezdecký trenér Andy Ibott 

reklama