2. 5. 2009 16:37
Karel Abraham je o tři příčky níže
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: MLJ Racing

Jerez - Český motocyklový závodník Lukáš Pešek odstartuje v neděli do Velké ceny Španělska z třetí řady, poté co v sobotní kvalifikaci na třetí závod mistrovství světa obsadil na okruhu v Jerezu 11. místo.

Další český jezdec v kategorii do 250 ccm Karel Abraham byl o tři příčky horší a na startovním roštu bude o jednu řadu za ním.

Třiadvacetiletý Pešek na aprilii zaostal o 1,224 sekundy za vítězem kvalifikace, jímž byl domácí Alex Debón. Abraham byl o necelou půlsekundu pomalejší.

V první řadě budou spolu s Debónem další dva Španělé Hector Barberá, Alvaro Bautista a italský mistr světa Marco Simoncelli.

Těsný španělský souboj o pole position v královské kategorii MotoGP vyhrál lídr šampionátu Jorge Lorenzo na yamaze, jenž porazil Daniho Pedrosu s hondou o 51 tisícin.

V první řadě je doplní Australan Casey Stoner s ducati, úřadující mistr světa a Lorenzův kolega Valentino Rossi se tentokrát musel spokojit se čtvrtou pozicí.

Také v nejslabší kategorii do 125 ccm vyhrál kvalifikaci domácí jezdec - nejlepší čas zajel Julian Simón na aprilii. Český nováček Lukáš Šembera na stroji stejné značky byl na 23. místě o 3,3 sekundy pomalejší a odstartuje z šesté řady.