Pešek v kvalifikaci spadl, odstartuje třetí

ČTK
5. 5. 2007 11:09
Šanghaj - Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Číny třetí místo v kategorii do 125 ccm a v neděli tak v Šanghaji odstartuje z první řady.
Lukáš Pešek, Derbi.
Lukáš Pešek, Derbi. | Foto: Aktuálně.cz

Třetí muž průběžného pořadí šampionátu zajel v pátek druhý čas, dnes v kvalifikaci klesl a v její poslední minutě měl v zatáčce pád, po němž se ještě střetl s motocyklem Itala Lorenza Zanettiho. Z místa nehody však Pešek odešel bez viditelného zranění.

• Moto GP: Ustojí Rossi tlak a zvítězí?
    Co radí odborníci na sportovní sázení z BettingCentra.cz?

Kvalifikaci na čtvrtý závod sezony vyhrál Mattia Pasini z Itálie, který byl nejrychlejší už v pátek a dnes svůj čas nedokázal zlepšit, podobně jako český jezdec.

Druhý Španěl Héctor Faubel za ním zaostal o 338 tisícin sekundy, Pešek ztratil další desetinu. Z první řady v neděli vyjede ještě čtvrtý Maďar Gabor Talmacsi, lídr šampionátu.

"Snažil jsem se do toho dát v posledním kole všechno. Má derbi byla OK a cítil jsem se dobře, ale udělal jsem chybu a upadl. Teď jsem trochu rozbolavělý, zítra však určitě zajedu dobrý závod. Díky startu z první řady by se mi to mohlo podařit," uvedl Pešek v tiskové zprávě svého týmu Valsir Seedorf Derbi.

Ani v sobotu se příliš nedařilo druhému českému jezdci v MS Karlu Abrahamovi, jenž v kategorii do 250 ccm vyrazí do závodu z předposlední šesté řady.

Sedmnáctiletý Brňan na aprilii se sice dokázal oproti pátku, kdy upadl, o zhruba půl sekundy zlepšit, ale i tak si ještě ve výsledcích pohoršil na 21. pozici. Prozatímní pole position z pátku si udržel úřadující mistr světa Jorge Lorenzo, který byl o více než čtyři sekundy rychlejší než Abraham.

"Ranní trénink jsem dokončil na osmnácté pozici a jelo se mi dobře. V odpolední kvalifikaci jsem svůj čas zlepšil, bohužel jsem poslední kolo pokazil a nepodařilo se mi zajet rychlejší čas, který by mi pomohl k lepší pozici na startu," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

"Mám problémy s jedním výjezdem ze zatáčky, hodně tam ztrácím. Pro zítřejší závod uděláme ještě pár změn v nastavení motorky," dodal český jezdec.

V královské kategorii MotoGP deklasoval zbytek startovního pole sedminásobný mistr světa Valentino Rossi na yamaze, jenž časem 1:58,424 vytvořil nový rekord šanghajského okruhu.

Za Italem, který letos získal pole position už potřetí, skončil na druhém místě Američan John Hopkins, třetí byl jeho krajan a Rossiho týmový kolega Colin Edwards. Ztráta obou na slavného Itala se blížila sekundě.