Pešek z prvního místa na startu cíl 24 hodin Le Mans neviděl

Radek Vičík Radek Vičík
10. 4. 2016 16:33
Lukáš Pešek na trati okruhu v Le Mans.
Lukáš Pešek na trati okruhu v Le Mans. | Foto: penz13.com via Facebook

Le Mans - I když tým Lukáše Peška startoval včera odpoledne do 24 hodin Le Mans z prvního místa na startovním roštu, cíle prvního podniku světového šampionátu ve vytrvalostních závodech motocyklů se dnes nedočkal. Na vině byla závada na jeho stroje BMW.

Pešek vystartoval na okruhu Bugatti spolu s domácími jezdci Kennym Forrayem a Mathieu Ginesem. Od startu trio v barvách týmu Penz13.com - BMW Motorrad bojovalo o čelní příčky, než po sedmi a půl hodinách Forraya spadl.

Na vině nehody nebyla jezdecká chyba Francouze, ale technické problémy motocyklu BMW S 1000 RR. Forray s ním dojel do boxů, kde mechanici vyměnili zadní odpružení.

Pak se ještě znovu svezli Gines a Pešek, ale motocykl musel znovu do boxů. Při pádu totiž řetěz poškodil kryt motoru a z bezpečnostní důvodů - kvůli hrozícímu úniku oleje na trať - bylo nutné stroj odstavit.

"Je to smůla, ale celý závodník víkend musíme brát pozitivně. Byly náročné povětrnostní podmínky, ale v nich jsme zajeli pole position. A bojovali jsme o přední příčky a měli jsme potenciál na tu úplně nejvyšší," uvedl Pešek v týmové zprávě.

Pro vítězství si po 24 hodinách dojelo trio domácích jezdců Greg Leblanc, Matthieu Lagrive a Fabien Foret na Kawasaki.