reklama

Petrov: Měl jsem se ptát, zda dá víc Alonso, či Vettel

autor: Reuters
Vitalij Petrov držel v Abú Zabí Alonsa v šachu

Praha - Hned několik faktorů mělo při nedělní Velké ceně Abú Zabí zásadní vliv na to, že se mistrem světa stal Sebastian Vettel, namísto favorizovaného Fernanda Alonsa.

Německý mladík sice vyhrál závod suverenním způsobem, španělskému pilotu ferrari však stačilo za těchto okolností dojet čtvrtý a bral by titul místo Vettela.

Čtěte také:
Vettel z Red Bullu je nejmladším mistrem světa F1
Rozhodující VC Abú Zabí jsme sledovali ŽIVĚ
Detaily z Abú Zabí: Schumi is over a Alonso sprosťák

Jenže Alonso zaspal už na startu, kde se před něj na třetí místo dostal Jenson Button. Díky brzké výměně pneumatik Nika Rosberga a Vitalije Petrova a vinou delšího svého času v boxech se Alonso propadl až na sedmou příčku. Z ní se už na lepší pozici nevyhrabal a v cíli pořádně spílal právě Petrovovi, který jej skvělou obrannou jízdou držel v šachu.

Na Alonsovo gesto Petrovovi se podívejte ZDE:

 

"Kdybych byl v jeho situaci, měl bych asi stejné pocity. Taky bych byl naštvaný, ale spíš na sebe nebo na svůj tým," snažil se Petrov vžít do Alonsovy kůže.

Vettel oslavoval titul šampiona F1, pláč kolem Alonsa Vettel oslavoval titul šampiona F1, pláč kolem Alonsa Prohlédněte zde

Především však byl hrdý na svůj výkon a šesté místo. "Měl jsem svůj vlastní závod. Chtěl jsem se ukázat v co nejlepším světle," řekl pilot týmu Renault. Zároveň odmítl úvahy, že by se nad Alonsem slitoval a umožnil mu postup vpřed. "Je to soutěž a já prostě nemůžu dovolit, aby mě někdo jen tak předjel."

I díky Petrovově pečlivé jízdě se tak z titulu mistra světa může radovat Vettel. "Možná, že jsem se měl přes rádio informovat o tom, kolik mi Vettel za pomoc nabídne, a pak na to samé zeptat Ferrari. A podle toho, kdo by dal víc,..." zažertoval Petrov.

Neskutečné drama zvládl nejlépe Vettel a je mistrem světa F1 Neskutečné drama zvládl nejlépe Vettel a je mistrem světa F1 Prohlédněte zde

reklama