reklama

Pije, kouří, přesto vyhrává. Tisk velebí pohodáře Räikkönena

Kimi Räikkönen. Kimi Räikkönen. autor: Reuters
Räikkönen vybojoval 20. vítězství v kariéře s vozem Lotus díky taktice dvou zastávek v boxech, zatímco jeho hlavní soupeři museli do depa třikrát.

Melbourne - Pije, kouří, přesto vyhrává, napsal po vítězství Kimiho Räikkönena v úvodním závodu mistrovství světa formule 1 v Melbourne německý list Bild.

"Jak nebezpečný bude finský pohodář pro Vettela?" reagoval deník na překvapivý výsledek Velké ceny Austrálie, v níž obhájce titulu z předchozích tří sezon Sebastian Vettel dojel po startu z pole position na třetím místě.

Finský Iceman byl nejchytřejší ze všech

Räikkönen vybojoval 20. vítězství v kariéře s vozem Lotus díky taktice dvou zastávek v boxech, zatímco jeho hlavní soupeři museli do depa třikrát. "Byl nejchytřejší ze všech," konstatoval list The Australian. "Iceman to všem vypálil. Počasí změnilo Velkou cenu v loterii. Rozhodly gumy," napsal The Age s odkazem na Finovu přezdívku.

"Fintastické! Tohle byl nejlepší závod formule 1, co se kdy v Albert Parku jel," uvedl australský Sunday Herald ke Grand Prix, během které se v čele vystřídalo sedm různých jezdců.

Německé zklamaní: Konec Vettelových kouzel

V Německu zavládlo po třetím místě Vettela za Räikkönenem a Španělem Fernandem Alonsem trochu zklamání. "Konec Vettelových kouzel," napsal Abendzeitung. Podle Süddeutsche Zeitung vyhrál "šetřič pneumatik". "První závod v Melbourne ukázal, že se ve formuli 1 pořád může zrodit překvapení. Räikkönen byl za svou citlivou jízdu odměněn, pro Alonsa s Vettelem to bylo lehké zklamání," uvedl list.

Gazzetta dello Sport však zaznamenala, že Vettel nebral porážku nijak tragicky. "Na jeho místě by jiní truchlili, ale on ne. Nástupce Michaela Schumachera je připraven na náročnou sezonu. Zraje a tři tituly mu dodávají jistotu," napsal italský deník.

V Británii jsou šokováni z výkonu McLarenu

Italské noviny si pochvalují úspěšný začátek Ferrari, které díky Alonsovi a čtvrtému Felipemu Massovi vede Pohár konstruktérů

Zato nepovedené úvodní vystoupení McLarenu provází v Británii skepse. Jenson Button konstatoval, že se současným monopostem je bez šancí na vítězství. "Šokovaný Jenson přiznal, že bez radikálních změn to nepůjde," komentoval Daily Mirror rozčarování exmistra světa z devátého místa a více než minutové ztráty na Räikkönena.

reklama