reklama

Potvrzeno: krásná Španělka zemřela na následky havárie v F1

Španělská automobilová jezdkyně María de Villotaová zemřela ve spánku přirozenou smrtí. Španělská automobilová jezdkyně María de Villotaová zemřela ve spánku přirozenou smrtí. autor: ČTK
Podle pitvy za úmrtí třiatřicetileté pilotky mohlo poškození mozku, které bylo následkem loňské vážné nehody při testování pro stáj formule 1 Marussia.

Sevilla - Španělská automobilová jezdkyně María de Villotaová zemřela ve spánku přirozenou smrtí. Podle pitvy za úmrtí třiatřicetileté pilotky mohlo poškození mozku, které bylo následkem loňské vážné nehody při testování pro stáj formule 1 Marussia.

Dcera bývalého pilota F1 Emilia de Villoty narazila loni v červenci při testech aerodynamiky na letišti v Duxfordu do nakládací rampy zaparkovaného týmového kamionu, když její monopost nečekaně zrychlil. Po nehodě měla proraženou lebku, podstoupila dvě operace a přišla o pravé oko.

Tělo jezdkyně, která v únoru dostala svolení vrátit se za volant a v létě se vdala, bylo nalezeno v pátek v pokoji hotelu v Seville. De Villlotaová zemřela tři dny před vydáním své autobiografické knihy Life is a Gift (Život je dar).

První oběť formule 1 po jedenácti letech

De Villotaová se tak oficiálně stala první obětí havárie v monopostu F1 po jedenácti letech. V roce 2002 se v Mostě v závodě  šampionátu historických monopostů F1 EuroBOSS Series zabil 58letý Rakušan Fritz Glatz ve voze Footwork.

Ve Velké ceně zahynuli naposledy hned dva piloti během Grand Prix San Marina 1994. Poslední dubnový den se zabil Rakušan Roland Ratzenberger a na Prvního máje v samotné Velké ceně legendární Ayrton Senna.

reklama