reklama

Skok přes Taxis se neruší. Zraněného Libora Podmola nahradí mladší bratr

FMX Gladiator Games 2016 - Filip Podmol a Libor Podmol FMX Gladiator Games 2016 - Filip Podmol a Libor Podmol autor: Milan Kammermayer
Nejlepší český freestyle motokrosař Libor Podmol si při pátečním závodě mistrovství světa v Mnichově zlomil obě nohy a čeká ho několikaměsíční léčba. Přesto se plánovaný skok přes Taxisův příkop na pardubickém dostihovém závodišti neruší. Zraněného jezdce 11. května nahradí jeho mladší bratr Filip.

"Chci touto akcí mého bráchu podpořit. V nemocnici bude překonávat následky svého zranění, já se zase pokusím překonat nejproslulejší dostihovou překážku. Myslím, že když se vše povede, tak mu to udělá radost. Stejně jako podpora od fanoušků," prohlásil Filip Podmol, který na akci pod názvem Barth Day plánuje divákům ukázat nejtěžší triky a salta na motorce.

V Německu Libor Podmol podstoupil operaci a další ho přibližně za dva týdny čeká. "Na odrazové rampě jsem zaklapl plyn příliš brzo a motorka se mi ve vzduchu přetočila. Musel jsem z ní vystoupit, bohužel za cenu zlomenin. Bylo to pekelně nepříjemné. Nezbývá než se nyní přesunout do programu rychloléčby," uvedl Podmol v tiskové zprávě.

Zranění svého bratra viděl na vlastní i Filip, který se v Německu nedostal do finále. "Stál jsem přímo v tunelu, odkud jezdci vyjíždějí na odrazové rampy. Hned, jak Libor vylétl do vzduchu, věděl jsem, že je to blbé a začal k němu sprintovat. Po celou dobu jsem byl s ním, doktorům jsem pomáhal sundávat z něho boty," popisoval freestyle motokrosař těžké momenty.

Libor Podmol, mistr světa z roku 2010 ve finálové jízdě v Mnichově útočil na stupně vítězů. Pád jej postihl v posledním dvojnásobně bodovaném skoku, kdy chtěl předvést náročný bodyvarialový trik California Roll.

Chyboval již při nájezdu na rampu. V Mnichově poprvé startoval se silnějším motocyklem. "Dával jsem si pozor, abych do triku nevletěl příliš rychle. Plyn jsem ale zkrotil na poslední chvíli až moc. Neměl jsem potřebnou rychlost, motorka se ve vzduchu překlápěla a já musel v půlce triku rychle pryč. Bohužel jsem z několikametrové výšky dopadl na nohy a pak hned na záda," popsal příčinu pádu.

Přímo z Olympijské haly jej odvezli do nemocnice. "CT vyšetření detekovalo zlomeniny na pravé a levé noze, bohužel na několika místech. Libor musel okamžitě na operaci, aby se stav nohou stabilizoval. Doktoři mu nasadili externí fixátory. Kromě nohou je v pořádku," uvedl Martin Koreň, který v Mnichově působil jako rozhodčí.

reklama