reklama

Vyrovnanou Polskou rallye vede Neuville těsně před Tänakem a Latvalou

Thierry Neuville ve voze Hyundai. Thierry Neuville ve voze Hyundai. autor: Jiří Šimeček
Belgičan Thierry Neuville s vozem Hyundai vyhrál úvodní etapu Polské rallye. Na prvním místě však má jen minimální náskok: druhý Estonec Ott Tänak s fordem ztrácí 1,3 sekundy a třetí Fin Jari-Matti Latvala s toyotou dalších pět vteřin.

Mikolajki - Belgičan Thierry Neuville s vozem Hyundai vyhrál úvodní etapu Polské rallye. Na prvním místě však má jen minimální náskok: druhý Estonec Ott Tänak s fordem ztrácí 1,3 sekundy a třetí Fin Jari-Matti Latvala s Toyotou dalších pět vteřin.

Čtyřnásobný mistr světa v automobilových soutěžích Sébastien Ogier z Francie je po deseti rychlostních zkouškách čtvrtý s více než půlminutovým odstupem. Lídr šampionátu a obhájce titulu startoval jako první a "čistil" trať soupeřům.

Neuville se do vedení dostal po druhém měřeném testu, pak ho ale na první pozici vystřídal Latvala. Toho v osmé erzetě sesadil z čela Tänak a v deváté se na vedoucí příčku vrátil belgický jezdec, druhý muž průběžného pořadí MS.

Na blátivé trati byla celá řada nehod, takhle dopadl domácí Hubert Ptaszek:

Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak dachowali na OS7 Rajd Polski | Rally Poland. Załoga ok fot. Paweł Moskwa

Zveřejnil(a) autoklub dne 30. Červen 2017

V osmém díle seriálu mistrovství světa čeká závodníky do neděle ještě 13 rychlostních zkoušek. V Polsku nestartuje žádný český jezdec.

Polská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě (10. rychlostní zkoušce):

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 56:21,2, 2. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -1,3, 3. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -6,6, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -35,1, 5. Paddon, Marshall (N. Zél./Hyundai i20) -39,6, 6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -51,7.

reklama