reklama

Potvrzeno. Abraham opouští MotoGP, pojede světový šampionát superbiků

Karel Abraham. Karel Abraham. autor: Radek Vičík
Motocyklový jezdec Karel Abraham po pěti letech odejde z elitní motocyklové třídy MotoGP a zamíří do světového šampionátu superbiků.

Praha - Motocyklový jezdec Karel Abraham končí v třídě MotoGP v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů a v příštím roce bude startovat ve světovém šampionátu superbiků. Jméno týmu, za který bude jezdit, by měl oficiálně oznámit tento týden.

Pětadvacetiletý závodník strávil posledních pět let v královské kategorii, na svém kontě má vyhranou GP Valencie Moto2 z roku 2010.

O tom, že Abraham MS silničních motocyklů opustí, se spekulovalo již několik týdnů. Sám jezdec minulý týden ČTK potvrdil, že tato varianta je reálná. Stále však nevylučoval, že bude v MotoGP pokračovat.

O víkendu však promotér seriálu zveřejnil předběžnou startovní listinu na rok 2016, ve které jméno Abrahama i týmu AB Motoracing chybí. "Bližší informace o dalším angažmá Karla vydáme tento týden," řekl ČTK tiskový mluvčí týmu Jiří Smetana.

Abrahama od roku 2012 trápí soustavně zdravotní problémy způsobené několika zraněními z pádů při Grand Prix. Následující sezonu vynechal devět závodů a letos pro něj sezona skončil předčasně už v září.

Od roku 2005, kdy debutoval ve světovém šampionátu, absolvoval brněnský rodák celkem 160 Velkých cen, v nichž získal dvě pódiová umístění, zajel jedno nejrychlejší kolo závodu a připsal si celkem 410 bodů.

Ve světovém šampionátu silničních motocyklů tam v příští sezoně zůstanou pouze Jakub Kornfeil a Karel Hanika v nejslabší třídě Moto3.

reklama