reklama

Přejel soupeře, ale souzen už nebude. Šampion NASCAR se dohodl s pozůstalými

Tony Stewart (nahoře) vyhrál v NASCAR celkem 49 závodů. Tony Stewart (nahoře) vyhrál v NASCAR celkem 49 závodů. autor: Todd Warshaw/Getty Images for NASCAR
Stewart se mimosoudně dohodl s rodinou Kevina Warda, kterého přejel při závodech bugin.

Utica - Trojnásobný šampion americké automobilové série NASCAR Tony Stewart se dohodl na mimosoudním vyrovnání s rodinou závodníka, kterého srazil a usmrtil před necelými čtyřmi lety při soutěži bugin. Stewart z tragické nehody vyvázl bez obvinění z trestného činu.

Stewart přejel dvacetiletého Kevina Warda 9. srpna 2014 při závodech na okruhu Canandaigua Motorsports Park. Ward vystoupil ze stojící buginy a šel si vyřídit účty se Stewartem, s nímž měl o kolo dříve kolizi. Šestačtyřicetiletý jezdec a majitel týmu ho ale údajně na špatně osvětlené části trati neviděl a srazil ho.

Státní žalobce Stewarta obvinil ze zabití druhého stupně a zabití z nedbalosti, velká porota ale v září 2014 důvody ke vznesení žaloby neshledala. Rodina se proto obrátila na civilní soud, případ se měl začít projednávat 7. května.

Zemřeli o Vánocích, při sportu, rukou vraha. Tito sportovci odešli v roce 2018 navždy Zemřeli o Vánocích, při sportu, rukou vraha. Tito sportovci odešli v roce 2018 navždy Prohlédněte zde
reklama