reklama

Překvapení v Sosnové. Mistra světa Loeba porazil Pech

Sébastien Loeb v Sosnové Sébastien Loeb v Sosnové autor: Aktuálně.cz, Radek Pecák
Šestinásobný mistr světa byl při Setkání mistrů druhý

Sosnová - Šestinásobný mistr světa v automobilových soutěžích Sébastien Loeb si ze Sosnové odveze dvě porážky a konečné druhé místo v exhibičním závodu při Setkání mistrů v nejsilnější kategorii WRC.

Cenný skalp slavného Francouze získal vicemistr České republiky v rallye Václav Pech, který jej s vypůjčenou Škodou Fabia WRC ve finálové jízdě na dva okruhy těsně porazil o 267 tisícin sekundy.

"Nešlo ani o ten výsledek, ale je skvělé se postavit vedle něj na start a zazávodit si," prohlásil po finálové jízdě Pech. "Že jsme vyhráli, to je fantastické. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že by se to takhle mohlo povést," řekl.

Čtěte také: Mistr světa bude v Česku. Loeb ozdobí setkání mistrů

V kvalifikaci byl v přímém souboji rychlejší než Loeb i Jan Štěpánek s octavií WRC, vítěz říjnového rallyesprintu v Jeseníkách, ale protože měl celkově horší čas, obsadil nakonec třetí pozici.

Loebova přítomnost byla pro Sosnovou velkou událostí. Nejúspěšnější jezdec v historii rallye poutal velkou pozornost tisíců návštěvníků. Kam se hnul, pronásledovaly ho davy fanoušků i novinářů.

Sosnová viděla rychlá kola i fenomenálního Loeba. Ten však nevyhrál Sosnová viděla rychlá kola i fenomenálního Loeba. Ten však nevyhrál Prohlédněte zde

Loeb navíc jako jediný jezdil v závodu s navigátorem Danielem Elenou. "Jsem tak zvyklý, přijeli jsme sem přece oba," vysvětlil Loeb. Měl tak menší nevýhodu oproti ostatním ve vyšší hmotnosti auta.

Byla to legrace, řekl o závodu Loeb

Závod se Loebovi líbil. "Dráha je tady hezká, hodně zajímavých zatáček, byla i velmi kluzká. Byla to legrace a zábava," prohlásil francouzský jezdec.

V České republice strávil tři dny, prohlédl si Prahu, svezl novináře a partnery, stihl se i pobavit. "Byly to krásné tři dny, navíc včera byl i večírek," usmál se Loeb.

A finálový výsledek? "O ten úplně nešlo, ale oba jsme jeli dobře, jen jsem byl o trochu pomalejší," dodal Francouz.

Přitom ještě v pátek jezdil Loeb lepší časy a Pech tušil, že nemá nárok. "A nakonec to bylo obráceně," radoval se český závodník. Na startu byl nervózní, radši odjel pomaleji, aby mu nezhasl motor. "Pak to ze mě spadlo," řekl.

S Loebem si jen podali ruku. "Je to hvězda, jež si nemůže připustit někoho k tělu," uvedl. Výhodu ve znalosti trati ale neviděl. "Nepotřebuje najezdit sto kilometrů, aby to projel rychle," konstatoval Pech. "Co by za to dal Hirvonen," dodal s úsměvem v narážce na letošního vicemistra světa.

V Sosnové se staly i dvě nehody. V pátek poslal několikrát přes střechu své mitsubishi Pavel Valoušek, dnes se o podobný kousek postaral hned ve své první jízdě s citroënem C2 S1600 juniorský mistr světa Martin Prokop. Oba vyvázli bez zranění.

reklama