reklama

Překvapivý přestup? Rossi váhá nad nabídkou Ducati

Rossi přemýšlí, že by za rok přestoupil z Yamahy

Valencie - Motocyklový mistr světa Valentino Rossi dostal zajímavou nabídku na angažmá od výrobce strojů Ducati a naznačil, že by mohl za rok opustit svého dosavadního zaměstnavatele Yamahu, pokud nebude v týmu jasnou jedničkou.

Rossi řekl stanici BBC, že by k tomu mohlo dojít v případě, že Yamaha bude do budoucna více sázet na jeho mladšího týmového kolegu a čerstvého vicemistra světa Jorgeho Lorenza ze Španělska.

"Yamaha se bude muset pro rok 2011 rozhodnout mezi mnou a Jorgem. Já dostal skvělou nabídku od Ducati," uvedl sedminásobný šampion třídy MotoGP Rossi ve Valencii, kde o víkendu skončilo mistrovství světa.

Čtěte dále: Zase Rossi. Král MotoGP si dojel už pro devátý titul

Třicetiletého Itala láká možnost závodit na stroji italské značky a získat s ním titul.

"To je zajímavá výzva. Momentálně ale každopádně preferuji zůstat u Yamahy. Bude ale záležet na tom, jak se vyvine příští sezona, jaké budu mít výsledky a jak se mi povede proti Jorgemu. A také bude záviset na tom, co bude chtít Yamaha," dodal Rossi.

Foto: Jízda i oslavy fenomenálního Rossiho. Dojel si pro devátý titul Foto: Jízda i oslavy fenomenálního Rossiho. Dojel si pro devátý titul Prohlédněte zde

"Máme spolu skvělý vztah. Pokud bude pro Yamahu důležité, abych u ní zakončil kariéru, bude to důležité i pro mě," dodal.

Na yamaze vyhrál Rossi letos už čtvrtý titul v královské třídě MotoGP, tři předtím vybojoval s hondou a v obou nižších kubaturách triumfoval na aprilii. S ducati by rovněž mohl mít mistrovské ambice; na stroji této značky se stal předloni šampionem v MotoGP Australan Casey Stoner, který letos skončil čtvrtý.

"Vždy jsem byl na ducati zvědavý, protože jsem si jistý, že by to nedopadlo špatně," uvedl už dříve Rossi.

reklama