reklama

Proč se Massa v Monaku nudil? Rozbil svoje Ferrari

Felipe Massa kvalifikaci na GP Monaka proseděl v boxech. Může si za to ale sám, neměl v tréninku rozbít svoji formuli. youtube.com
Felipe Massa havaroval v Monaku sobotním tréninku tak tvrdě, že mechanici nestačili jeho Ferrari do opravit odpolední kvalifikace. Brazilec tak do závodu odstartuje jako poslední,

Monte Carlo - Felipe Massa havaroval v Monaku sobotním tréninku tak tvrdě, že mechanici nestačili jeho Ferrari opravit do odpolední kvalifikace. Brazilec tak do závodu odstartuje jako poslední.

Massa v dopoledním tréninku prvních třicet minut čekal v boxech a až pak se vydal na trať. Ale ať za to mohou studené gumy nebo jezdecká chyba, následky byly katastrofální.

Konečnou byla první zatáčka

Monopost "ustřelil" na cílové rovince a Massa pravým kolem škrtl o svodidla. Z Ferrari se rázem stala neřízená střela, jezdec už jen čekal, kam narazí.

Trefil svodidla v první zatáčce Sainte Devote. A to tak tvrdě, že vůz přišel o obě přední kola a byla nutná výměna převodovky.

Mechanici měli nakonec s poničeným vozem tolik práce, že Massa vůbec nestihl první část kvalifikace a na startu nedělní Grand Prix bude úplně poslední. To na trati, kde se téměř nedá předjíždět, není dobrá výchozí pozice.

reklama