reklama

Prokop se na Monte posunul na osmé místo, vede stále Ogier

Martin Prokop. Martin Prokop. autor: Jipocar Czech National Team
O další pozici se po dnešní třetí etapě posunul Martin Prokop v hodnocení Rallye Monte Carlo, prvního podniku světového šampionátu v automobilových soutěžích a patří mu osmá příčka.

Gap - O další pozici se po dnešní třetí etapě posunul Martin Prokop v hodnocení Rallye Monte Carlo, prvního podniku světového šampionátu v automobilových soutěžích a patří mu osmá příčka. Na vedoucího Sébastiana Ogiera s Volkswagenem ztrácí přes osm minut.

Český pilot Fordu Fiesta RS WRC využil zaváhání Estonce Otta Tänaka, kterého museli v desáté rychlostní zkoušce po nehodě zpět na trať dotlačit diváci.

Tak fanoušci pomáhali Estonci v nesnázích:

Prokop nebyl s dnešními výkony vůbec spokojený. "Nevěřím si, jsme rád, že jsem v cíli," řekl po dvanáctém a dnes i posledním měřeném testu.

Lídr Ogier sice přišel už včera o svého nejvážnějšího soupeře poté, co devítinásobný mistr světa Sébastien Loeb vylomil kolo u svého Citroënu, ale Francouz dnes část svého náskoku prohospodařil.

Zatímco ráno vedl před týmovým kolegou Jari-Matti Latvalou o 1:45 minuty, dnes navečer je dělilo už jen 45 vteřin. Stupně vítězů doplnil další pilot s Volkswagenem, Nor Andreas Mikkelsen.

Loeb nahání českou hvězdu

Prokop, pilot Jipocar Czech National Teamu, byl dnes až 15. nejrychlejším jezdcem. První tři místa patřila včerejším smolařům, kteří nastoupili do další etapy jen díky pravidlu o superrallye a s desetiminutovou penalizací.

Loeb, Brit Kris Meeke v Citroënu a expilot formule 1 Robert Kubica jeli na samotné hranici rizika a první dva jmenovaní se v průběžném pořadí zařadili hned za Prokopa. českého závodníka od francouzské rallyové legendy dělí už jen 44 vteřin.

Rallye Monte Carlo vyvrcholí zítra poslední trojicí rychlostních zkoušek, vítěze budeme znát po poledni.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 3. etapě (po 12 z 15 rychlostních zkoušek):

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 3:00:39,9, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R WRC) -42,8, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -1:49,8, 4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3 WRC) -2:42,8, 5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -3:16,1, 6. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20 WRC) -3:20,8, ...8. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -8:17,5, 60. Rada, Jugas (ČR/Alfa Romeo 174) -59:32,5.

reklama