reklama

Prokopa čeká v Mexické rallye letošní debut ve světovém šampionátu

Martin Prokop. Martin Prokop. autor: Martin Prokop
Martin Prokop se po Rallye Dakar už ve čtvrtek vrhne do víru světového šampionátu, když se svým Fordem odstartuje do Mexické rallye.

León - Nadcházející Mexická rallye bude letošním první startem Martina Prokopa ve světovém šampionátu poté, co česká jednička zvolil na úvod sezony premiérový start v Rallye Dakar.

Proto pilot Fordu vynechal soutěže v Monaku a Švédsku a startuje až ve třetím díle seriálu. "Tělo, pochroumaný po Dakaru, jsem si cestou do Mexika alespoň jeden den napravoval u moře v místech, kde nabírá sílu i borec Jarda Jágr. Takže mi to snad pojede, tak jako jemu hraje," uvedl Prokop na sociální síti a připojil fotku z Floridy, přes kterou se do dějiště závodu přesouval.

Martin Prokop na Floridě:

Ahoj zdravím všechny MP fanoušky! Tak v Mexiku konečne naskocmčíme do seriálu WRC, snad mi odpustíte, že to letos tak...

Zveřejnil(a) Martin Prokop Official dne 27. únor 2016

V Mexiku bude na čtvrtou výhru za sebou útočit tovární jednička Volkswagenu a současný král světové rallye Sébastien Ogier z Francie. Vítěz obou letošních závodů mistrovství světa má navíc v Americe o motivaci více, výhrou by rád oslavil stý start v šampionátu.

"Samozřejmě, že by to byl nejlepší způsob oslavy, ale nebude to snadné. Na první šotolinovou rallye sezony se už hodně těším. Na Mexiko a tamní fantastické fanoušky mám hodně skvělých vzpomínek. Vítězstvím mezi juniory zde před osmi lety začala moje kariéra," uvedl Ogier, který má ve sbírce 34 výher v 99 odjetých rallye MS.

Trojnásobný světový šampion v Mexiku proměnil všechny své starty s VW Polo ve vítězství a navázal tak na předešlé tři triumfy krajana Sébastiana Loeba, který tam dokázal vyhrát celkem šestkrát.

"Poslední tři starty v Mexiku pro mě skončily velmi dobře. Jedním z klíčových faktorů bylo, že jsme se dokázali vyrovnat s vysokohorskými podmínkami. Naše auto v nich vždy fungovalo velmi dobře a věřím, že to bude platit i letos," řekl dvaatřicetiletý Ogier.

V průběžném pořadí MS má náskok 23 bodů na týmového kolegu Andrease Mikkelsena z Norska. Třetí je další Nor Mads Östberg, který byl před rokem v Mexiku druhý za Ogierem.

Jubilejní 30. ročník Mexické rallye startuje v noci ze čtvrtka na pátek středoevropského času, účastníky čeká 21 rychlostních zkoušek o celkové délce 400 km. Poslední den posádky absolvují 80 km dlouhý měřený test, nejdelší erzetu v MS za posledních třicet let. Pořadatelé předpokládají, že nejrychlejší jezdci ji pojedou přes 50 minut.

reklama