Prokopovo trápení v Německu ukončil defekt, vyhrál Ogier

Aktualizováno 23. 8. 2015 12:53
Výsledky Německé rallye.
Martin Prokop na trati Německé rallye.
Martin Prokop na trati Německé rallye. | Foto: Jipocar Czech National Team

Trevír - Pro Martina Prokopa skončila Německá rallye v úvodní rychlostní zkoušce poslední etapy. Po dvojitém defektu v osmnáctém měřeném testu musel český jezdec ze soutěže odstoupit, protože měl ve voze k dipozici pouze jedinou rezervu. Po druhé etapě patřilo Prokopovi ve Fordu Fiesta po sérii technických problémů až třinácté místo.

V letošní sezoně nedokončil Prokop teprve druhou z dosavadních devíti soutěží mistrovství světa. V červnu v Itálii odstoupil s poškozeným motorem svého Fordu.

Prokopy problémy s pneumatikami:

Na domácí půdě absolutně dominoval Volkswagen, jenž obsadil celé stupně vítězů. Vyhrál mistr světa a lídr průběžného pořadí Sébastien Ogier z Francie, i když v úvodních dvou testech poslední etapy prohrál se svým nejbližším soupeřem Finem Jarim-Mattim Latvalou. Oba rivaly v cíli dělilo 23 vteřin. Třetí skončil Andreas Mikkelsen z Norska, jenž ztratil 1:56,6 minuty.

"Mám obrovskou radost. Konečně jsme tady dokázali vyhrát. Navíc mám na dosah třetí titul," řekl v cíli Ogier.

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký obsadil ve Škodě Fabia R5 konečnou 13. pozici a zvítězil v kategorii WRC2. Za vítězným Ogierem zaostal o jedenáct minut a 29 vteřin.

"Byl to skvělý víkend. Naše auto je neuvěřitelné, opravdu rychlé. Užívali jsme si každý metr rallye. Celá 'rodina' Volkswagenu musí být tento víkend spokojená," citují Prokopa stránky ewrc.cz.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 3:35:49,5, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -23,0, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./VW Polo-R) -1:56,6, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -2:09,3, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -2:33,8, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -2:52,1, ...13. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -11:29,3, 49. Brož, Prokorát (ČR/Ford Fiesta R2) -1:20:32,5.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 13 rallye): 1. Ogier 207 b., 2. Latvala 114, 3. Mikkelsen 98, 4. Östberg (Nor./Citroën) 90, 5. Neuville 80, 6. Evans 61, ...11. Prokop 33, 25. Kopecký 2.

Pořadí týmů: 1. Volkswagen 300, 2. Hyundai 161, 3. Citroën 147, 4. M-Sport Ford 138, 5. Volkswagen II 64, 6. Hyundai II 45, 7. Czech Jipocar National Team 43, 8. FWRT 9.