reklama

První oběť mezi závodníky. Na Dakaru zahynul motocyklista

Francouzský motocyklista Thomas Bourgin svou první Rallye Dakar nedokončí. Zemřel po srážce s autem. Francouzský motocyklista Thomas Bourgin svou první Rallye Dakar nedokončí. Zemřel po srážce s autem. autor: Reuters
Letošní Dakar si vybral první oběť mezi závodníky. Po srážce s automobilem dnes zahynul francouzský motocyklista Thomas Bourgin.

Calama - Rallye Dakar si vybrala první letošní oběť mezi jezdci. Po srážce s automobilem dnes v Chile zahynul motocyklista Thomas Bourgin.

Pětadvacetiletý Francouz, jenž ve slavné soutěži debutoval, figuroval po čtvrteční šesté etapě na 68. místě průběžného pořadí.

Podle informací pořadatelů se rodák ze St. Etienne srazil s policejním vozem, když jel do Calamy na chilské straně And na start sedmé etapy. Po čelním nárazu do protijedoucího auta byl na místě mrtvý, nepomohla mu ani okamžitá pomoc záchranářů.

K neštěstí došlo dva dny poté, co při čelní srážce s doprovodným vozidlem dakarské kolony zahynul řidič taxíku a jeho pasažér. Nehoda se stala na peruánském území přibližně deset kilometrů před hranicemi s Chile.

reklama