reklama

Räikkönen návrat do F1 neplánuje. Chce zůstat u rallye

V rallye si finský jezdec teprve zvyká. V rallye si finský jezdec teprve zvyká. autor: Reuters
Zájem o prodloužení spolupráce má i Citroën

Praha - K návratu na okruhy formule 1 se v nejbližší době nejspíš nechystá finský jezdec a mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen, který momentálně hájí barvy juniorského týmu Citroën v rallye šampionátu.

Samotný jezdec se totiž po německé rallye, na níž dojel na slušném sedmém místě, nechal slyšet, že "se pravděpodobně již nikdy do formule 1 nevrátí."

"Ve formuli jsem byl dlouhá léta a dokonce jsem vyhrál i mistrovský titul, o čemž jsem vždy snil, ale časy se mění. Teď jsem v rallye. Jsou i jiné věci, než F1," sdělil někdejší pilot Ferrari, McLarenu a Sauberu.

Čtěte také:

Loeb vyhrál poosmé za sebou Německou rallye
Video: Loeb v Německu opět dominoval

Ve středu přitom trvající zájem o služby Räikkönena projevil i jeho stávající zaměstnavatel Citroën, jenž by si jej rád podržel ve svém juniorském týmu.

"Chceme, aby u nás zůstal. Zatím jsem s ním ještě o tom nemluvil, ale byli bychom rádi, kdyby závodil za Citroën i příští rok," prohlásil ve středu šéf týmu Oliver Quesnel.

Rallye obrazem: Räikkönen i Semerád brázdí Jordánsko Rallye obrazem: Räikkönen i Semerád brázdí Jordánsko Prohlédněte zde

"V Německu to neměl lehké. Ale myslím si, že v následujících dvou podnicích šampionátu má šanci na umístění do pátého místa," zhodnotil Quesnel sedmou příčku Räikkönena na nedávno odjeté Německé rallye.

Nejlepším dosavadním výsledkem třicetiletého finského pilota v šampionátu bylo páté místo na dubnové turecké rallye.

reklama