reklama

Rakousko bude mít po jedenácti letech opět Velkou cenu F1

Rakouský Red Bull si po jedenácti letech užije opět domácí Velké ceny F1. Rakouský Red Bull si po jedenácti letech užije opět domácí Velké ceny F1. autor: Reuters
Do mistrovství světa formule 1 se v příštím roce vrátí Velká cena Rakouska, která se v seriálu objeví znovu po jedenácti letech.

Vídeň - Do mistrovství světa formule 1 se v příštím roce vrátí Velká cena Rakouska, která se v seriálu objeví znovu po jedenácti letech.

Dohodli se na tom promotér šampionátu Bernie Ecclestone a rakouský miliardář Dietrich Mateschitz, majitel nejlepší stáje posledních let Red Bull a stejnojmenného výrobce nápojů.

Podle agentury APA byl předběžný termín závodu stanoven na 6. července 2014. Součástí seriálu MS má být podle dosud neoficiální dohody nejméně do roku 2020.

Naposledy ovládl A1 Ring Schumacher

Na bývalém okruhu A1 Ring ve Spielbergu, který nyní nese název Red Bull Ring, se jela Grand Prix naposledy v roce 2003, kdy ji vyhrál podruhé za sebou Němec Michael Schumacher.

V Rakousku se dosud jelo 26 mistrovských závodů F1, ten premiérový v roce 1964.

Na pořádání závodu formule 1 Rakousko rezignovalo z finančních důvodů.

Mateschitz poté A1 Ring koupil a rozhodl se ho zrenovovat, což se mu povedlo kvůli protestům místních obyvatel a úřadu pro životní prostředí až po několika letech. Znovu otevřen byl okruh ve Štýrsku před dvěma lety.

reklama