Prokop prohrál bitvu s Loebem, Rallye Monte Carlo pro Ogiera

Radek Vičík Radek Vičík
25. 1. 2015 12:53
Martin Prokop se svým Fordem na trati Rallye Monte Carlo.
Martin Prokop se svým Fordem na trati Rallye Monte Carlo. | Foto: Jipocar Czech National Team

Gap - Martin Prokop vybojoval hned v Rallye Monte Carlo, úvodním podniku MS v automobilových soutěžích, první letošní body. Český jezdec dnes dovezl svůj Ford na konečném devátém místě. Zvítězil obhájce titulu Sébastien Ogier ve Volkswagenu.

"Vyhrát Monte Carlo je pro každého jezdce něco jediného. Pro mě snad ještě víc. Letos měla soutěž nelepší atmosféru, co jsem kdy zažil," uvedl šťastný Ogier.

Pilot Jipocar Czech National Teamu sice prohrál o 80 vteřin souboj s devítinásobným mistrem světa Sébastien Loebem v Citroënu o osmou pozici, ale na legendární soutěži skončil jako nejlepší jezdec v privátních barvách.

Poloviční Prokopova spokojenost

Prokop byl spokojený jen s prvními dvěma etapami, zbývající dva dny soutěže neproběhly podle jeho představ. "Deváté místo není špatné, ale poslední dva dny byly strašné. Takhle nemůžeme pokračovat dál. Poslední zkoušce jsem jel naplno, ale čas byl hrozný," řekl v cíli Rallye Monte Carlo.

Vítězný Francouz Ogier porazil svého týmového kolegu z Volkswagenu Jari-Matti Latvalu z Finska v celkovém hodnocení o 58,8 vteřiny. Třetí skončil další člen německé stáje, Nor Andreas Mikkelsen.

Tým Volkswagen obsadil kompletní stupně vítězů:

Ogier ovšem nekraloval závěrečné rychlostní zkoušce, kde si "malé body" rozdělili Kris Meeke, jeho týmový kolega Loeb a Latvala. Prokop je tak i přes deváté místo cíli v hodnocení šampionátu desátý, protože ho přeskočil Meeke.

Ve "svém" stylu se s Rallye Monte Carlo rozloučil Robert Kubica. Expilot formule 1 sice pokračoval (podobně jako Meeke a Loeb) po předchozí nehodě, ale za cílovou fotobuňkou předposlední etapu bu selhaly brzdy a Polák se svým Fordem narazil do zídky. Posádce se sice nic nestalo, ale vůz přišel o dvě kola.

Nabouraný Ford Roberta Kubici:

Do cíle se naopak bez problémů dostal druhý český zástupce na startovní listině, Martin Rada. Pilot Alfy Romeo obsadil konečné 59. místo a ve třídě RC4 mu patřila 11. příčka.