reklama

Rallye Šumava vyhrál Pech před Tarabusem

Václav Pech. Václav Pech. autor: Matěj Skalník
Jan Kopecký na klatovské rallye nestartoval, a tak přišel o vedení v českém šampionátu.

Klatovy - Václav Pech vyhrál Rallye Šumava Klatovy a po druhém závodě sezony se ujal vedení v českém šampionátu. Pech s vozem Mini John Cooper pro sebe rozhodl vyrovnanou bitvu s Jaromírem Tarabusem ve fabii, který po dvoudenní soutěži prohrál jen o 3,8 sekundy. Po druhém místě v lednové Jänner rallye se nyní Pech posunul do čela celkové klasifikace před úřadujícího šampiona Jana Kopeckého, který na Klatovsku nestartoval.

Pech si do druhé etapy přinesl náskok pouhé půlsekundy a o třetí triumf na klatovské rallye musel tvrdě bojovat. Dnes ale ze sedmi rychlostních zkoušek vyhrál pět a po třinácti erzetách měl k dobru 12,9 sekundy. Následující test byl zrušen kvůli oleji na trati a v tom závěrečném Tarabus ještě mocně zaútočil; triumf o plných devět sekund mu ale na celkové vítězství nestačil.

Třetí skončil s další fabií Roman Odložilík, který na duo favoritů ztratil celé čtyři minuty. Domácí šampionát bude pokračovat 24. a 25. května při Rallye Český Krumlov.

Rallye Šumava Klatovy, druhý podnik MMČR v automobilových soutěžích:

1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 1:30:38,7, 2. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) -3,8, 3. R. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia S2000) -4:00,5, 4. J. Jelínek, Machů (Škoda Fabia S2000) -4:37,3, 5. Štajf, Rajnoha (Subaru Impreza STI) -6:03,8, 6. Votava, Synáč (Mitsubishi Lancer Evo IX) -8:01,3.

reklama