reklama

Rallye smrti. Zahynul jezdec, Targa Tasmania ale pokračovala a přišla větší tragédie

Mazdy RX-7 s níž závodil Shane Navin Mazdy RX-7 s níž závodil Shane Navin autor: Angus Car Service via Facebook
Již tři účastníci zahynuli během soutěže Targa Tasmania. V pátek při nehodě zemřel 68letý jezdec Shane Navin. Další dvě oběti, pilota a navigátora, si vyžádal náraz auta do stromu v plné rychlosti.

Targa Tasmania je tradiční závod, který se na australském ostrově jezdí od roku 1992. Asfaltová soutěž je otevřená pro nejrůznější kategorie vozů včetně veteránů.

A právě jeden z nich 68letý Navin pilotoval. V pátek ráno místního času ale řízení Mazdy RX-7 z roku 1979 nezvládl. Na velmi rychlém rovném úseku vyjel mimo trať a havaroval.

"Jeli velmi rychle, pak přišla obrovská rána. Věděla jsem, že je něco špatně," uvedla očitá svědkyně Cindy Beardová australské stanici ABC.

A měla pravdu. Navigátor se z poničeného vozu sice dostal bez škrábnutí, ale jeho řidiči už nebylo pomoci. "35,4 kilometru před koncem rychlostního testu Mt Arrowsmith došlo k vážné havárii. Na její místo okamžitě dorazili záchranáři, ale život řidiče Shana Navina už nedokázali zachránit. Zemřel na místě," stojí v oficiálním komuniké pořadatelů.

O další tragédii informovala tasmánská policie v sobotu ráno. Její zprávy jsou zatím kusé, hovoří o mrtvém jezdci a navigátorovi během posledního dne rallye Targa Tasmania.

"Můžeme potvrdit, že v sobotu kolem 11:45 došlo k tragické havárii, při níž zahynuli jezdec a navigátor," uvedli zástupci soutěže. Rallye byla pak okamžitě ukončena.

Podle místních médií vyjel na šotolinové vozovce z trati na horizontu a narazil v plné rychlosti do stromu. "Znělo to jako výbuch," popsal tragickou nehodu jeden z místních obyvatel pro stránky novin Courier Mail.

Během celé historie soutěže pojmenované podle legendární italské Targy Florio stoupl počet obětí na pět.

reklama