reklama

Autoklub nasadí do rallyeového ME tříčlenný český tým

Filip Mareš v Peugeotu na trati loňské Barum rallye. Filip Mareš v Peugeotu na trati loňské Barum rallye. autor: Autoklub Peugeot Rallye Talent
Jan Černý bude v ME v rallye usilovat o úspěch v nově vypsané kategorii ERC Junior U28, Dominik Brož v ERC Junior U27 a spolu s Filipem Marešem do obnovené soutěže týmů.

Praha - Trojice českých jezdců Jan Černý, Dominik Brož a Filip Mareš se v letošním roce představí v seriálu rallyeového mistrovství Evropy v týmu Autoklubu České republiky (AČR).

Legendární švédský skok ovládl ford z českých dílen, v cíli se ale nejvíc radoval Fin v brýlích Legendární švédský skok ovládl ford z českých dílen, v cíli se ale nejvíc radoval Fin v brýlích Prohlédněte zde

Černý bude usilovat o úspěch v nově vypsané kategorii ERC Junior U28, Brož v ERC Junior U27 a společně se zapojí do obnovené soutěže národních týmů, kam se budou vždy započítávat dva nejlepší výsledky trojice jezdců.

"Již delší dobu přemýšlíme, jakým způsobem pomoci juniorským závodníkům v jejich růstu. Pro letošní sezonu jsme se rozhodli vytvořit projekt pro mladé piloty a jejich spolujezdce, kterým pomůžeme se starty v mistrovství Evropy," uvedl viceprezident AČR pro automobilový sport Tomáš Kunc, jenž věří, že ME je ideální odrazový můstek do budoucnosti.

Zatímco šestadvacetiletý Černý, který obsadil v loňském roce druhé místo v domácím šampionátu, by měl v Evropě startovat s vozem Škoda Fabia R5, dvacetiletý Brož i o pět let starší Mareš by měli startovat s Peugeoty. Poprvé se představí na Rallye Azory na přelomu dubna a května, pod hlavičkou ACCR Czech teamu budou bojovat i v srpnu na Barum rallye ve Zlíně.

Noc dlouhých světel i smrtelná havárie. Rallye Monte Carlo zahájila novou sezonu Noc dlouhých světel i smrtelná havárie. Rallye Monte Carlo zahájila novou sezonu Prohlédněte zde
reklama