reklama

Barvy továrního týmu Škoda bude v Monte Carlu hájit i Mikkelsen

Andreas Mikkelsen Andreas Mikkelsen autor: Jiří Šimeček
Sedmadvacetiletý Nor doposud závodil za Volkswagen, který ale svoje aktivity ve světovém šampionátu ukončil.

Mladá Boleslav - Třetí muž konečného pořadí mistrovství světa v automobilových soutěžích Andreas Mikkelsen se na lednové Rallye Monte Carlo představí v barvách továrního týmu Škoda Motorsport. Sedmadvacetiletý Nor doposud závodil za Volkswagen, který ale svoje aktivity ve světovém šampionátu ukončil. Mikkelsen se tak vrací do vozu Škoda Fabia, s jehož starší modifikací v letech 2011 a 2012 jezdil.

"Jsme samozřejmě hrdí, že ho uvidíme v našem voze. Andreas Mikkelsen se tak určitým způsobem vrací ke svým kořenům," uvedl ředitel týmu Michal Hrabánek v tiskové zprávě.

Loprais se vrátil k Tatře a opět chce na Dakaru jet na výsledek, konkrétní cíl, ale říkat nechtěl Loprais se vrátil k Tatře a opět chce na Dakaru jet na výsledek, konkrétní cíl, ale říkat nechtěl Čtěte zde

"Mám pocit, jako bych přišel domů. Škoda mi tehdy dala šanci na úplném počátku mé kariéry. Na vůz mám mnoho dobrých vzpomínek a těším se, že s tímto autem zase pojedu," řekl Mikkelsen.

V Monte Carlu se představí i Jan Kopecký a Švéd Pontus Tidemand, kteří by v roce 2017 měli absolvovat zatím blíže nespecifikovaný počet závodů v seriálu. Třetí jezdec mladoboleslavského týmu Esapekka Lappi z Finska, který letos ovládl v MS kategorii WRC2, se stal členem továrního týmu Toyoty.

reklama