reklama

Evans vyhrál první etapu Argentinské rallye skoro o minutu

Úvod Argentinské rallye vyšel nejlépe Elfynu Evansovi s Fordem. Úvod Argentinské rallye vyšel nejlépe Elfynu Evansovi s Fordem. autor: M-Sport
Britský pilot Elfyn Evans se ujal vedení v Argentinské rallye. Na druhém místě je průběžně Nor Mads Östberg, třetí Thierry Neuville z Belgie.

Cordóba - Britský jezdec Elfyn Evans vyhrál úvodní etapu Argentinské rallye bezmála o minutu. Osmadvacetiletý pilot Fordu Fiesta, který ještě v závodu mistrovství světa nikdy nezvítězil, vede po devíti rychlostních zkouškách o 55,7 sekundy před týmovým kolegou Madsem Östbergem z Norska.

To byla Rallye Šumava: Landa pózující i jedoucí, suverénní Kopecký i expilot formule 1 To byla Rallye Šumava: Landa pózující i jedoucí, suverénní Kopecký i expilot formule 1 Prohlédněte zde

Evans byl nejrychlejší v šesti testech a v závěrečné páteční erzetě zvýšil náskok i přesto, že dojel až čtvrtý.

I argentinská soutěž tak potvrzuje, že po změně technických předpisů a odchodu továrního týmu Volkswagen ze seriálu bude šampionát vyrovnanější. Dosavadní čtyři rallye měly vždy jiného vítěze, vedle obhájce titulu Sébastiena Ogiera triumfovali Jari-Matti Latvala, Thierry Neuville a Kris Meeke.

Belgičana Neuvilla s vozem Hyundai zpomalil v Argentině defekt a je třetí, lídrovi mistrovství světa Ogierovi patří s dalším Fordem po úvodní etapě čtvrté místo. "V sobotu budeme mít lepší výchozí pozici, nebudeme muset čistit trať," řekl Ogier.

Legendární švédský skok ovládl ford z českých dílen, v cíli se ale nejvíc radoval Fin v brýlích Legendární švédský skok ovládl ford z českých dílen, v cíli se ale nejvíc radoval Fin v brýlích Prohlédněte zde

Čtyřnásobný šampion Ogier ještě v Argentině nikdy nevyhrál, od vedoucího Velšana Evanse ho dělí minuta a sedm vteřin. "Otázkou je, zda dokážeme udržet tempo. Byl to krásný den, ale ještě to bude dlouhé," prohlásil Evans.

Dnes je na programu dalších šest rychlostních zkoušek, v neděli se pojedou tři.

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích (po 9 rychlostních zkouškách):

1. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) 1:24:55,4, 2. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta) -55,7, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:00,7, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -1:06,7, 5. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -1:11,3, 6. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -1:29,9.

reklama