reklama

Německá závodnice měla z pekla štěstí. Elektrické SUV otočila několikrát přes střechu

Havárie Claudie Hürtgenové v kvalifikaci Extreme E v Saúdské Arábii. Extreme E
Jedna z nejúspěšnějších německých závodnic Claudia Hürtgenová si ze sobotní kvalifikace na vůbec první závod elektrických SUV pod názvem Extreme E odnáší velký šok po divoké havárii, při níž svůj speciál několikrát otočila přes střechu.

Saúdská Arábie po Rallye Dakar a formuli E hostí další významný motoristický podnik. Pro šampionát elektrických SUV Extreme E je závod pod názvem Desert X-Prix dokonce historickou premiérou.

Za volantem se střídá smíšená posádka a právě ženská část dua týmu Abt Cupra absolvovala neplánovaný let vzduchem. 49letá Claudia Hürtgenová vůz Odyssey 21 "nakopla" o kámen a pak už jen doufala, že z kutálejícího se auta vyvázne bez zranění.

To se naštěstí stalo a Němka si ze série kotrmelců odnesla jen šok. "Byla jsem příliš rychlá na to, abych auto v této situaci zvládla. V duchu jsem si jen řekla jen 'A sakra!'. Problém byl, že mi nefungovalo rádio, takže jsem nemohla ohlásit týmu, že jsem v pořádku," popsala Hürtgenová kritický moment.

Extreme E je nová elektrifikovaná terénní série. V identických vozech SUV nastupují posádky devíti týmů. Svoji stáj mají v šampionátu mistři světa F1 Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Další šampion, Jenson Button, za své barvy dokonce závodí.

reklama