reklama

Měli štěstí, že přežili. Ruskou rallye poznamenaly dvě divoké havárie

Havárie ruského pilota Pavla Kozlova při rallye Ekover 2021. Youtube.com
Bouračka plná kotrmelců ruského pilota Pavla Kozlova při nedávné mistrovské rallye Ekover 2021 měla šťastný konec. Posádka vyvázla bez vážných zranění. A nebyl to jediný vážný karambol při této soutěži.

Při zkušeném ruském jezdci stáli během soutěže konané na východním podhůří Uralu všichni svatí. Šampion země ve třídě N z roku 2018 totiž po malém skoku najel na svah, který jeho speciál doslova katapultoval do vzduchu.

Rudo-červené Mitsubishi Lancer Evo IX se roztočilo a celkem sedmkrát šlo přes střechu. I když z auta létaly během kotrmelců kusy a mělo přeraženou přední nápravu, Kozlovovi ani jeho navigátorovi Juriji Kulikovovi se nic vážného nestalo.

Soutěž Ekover 2021 byla vůbec plná dramatických okamžiků. O jeden z nich se postaral Vitalij Michajlov s jiným Mitsubishi. Pilot z Jekatěrinburgu po podobném setkání se svahem doslova skočil do jámy vedle tratě.

Kolem stojící fanoušky vyděsil kouř, který se z vozu valil, naštěstí Lancer Evo VIII nezačal hořet a jezdec i jeho šokovaná navigátorka také v tomto případě přežili bouračku bez vážnější újmy.

reklama