reklama

Ogier chce ve Španělsku slavit čtvrtý titul po sobě. To samé může dokázat také Volkswagen

Sébastien Ogier. Sébastien Ogier. autor: Volkswagen Motorsport
Volkswagen míří do Španělska na Katalánskou rallye za ziskem obou titulů ve světovém šampionátu v automobilových soutěžích. Sébastien Ogier může definitivně triumfovat mezi jezdci, tovární tým pak v hodnocení stájí.

Barcelona - Sébastien Ogier je jen krůček od zisku čtvrtého titulu mistra světa v rallye po sobě. Pilot Volkswagenu může vítězství v seriálu oslavit už v neděli v cíli Katalánské rallye.

K tomu, aby mohl být už ve Španělsku s předstihem korunován, mu stačí dojet na třetím místě a získat jeden bod ze závěrečné Powerstage. Francouz mající po triumfu v předchozí soutěži na domácí půdě 195 bodů, vede o 68 bodů před týmovým kolegou Andreasem Mikkelsenem, třetí Thierry Neuville v Hyundai zaostává o 83 bodů. Nikdo jiný tři soutěže před koncem MS titul už získat nemůže.

Loeb si zaskotačil v Barceloně, na Dakaru chce potvrdit, že je "Pan Neporazitelný" Loeb si zaskotačil v Barceloně, na Dakaru chce potvrdit, že je "Pan Neporazitelný" Prohlédněte zde

"Ve Španělsku máme nyní velkou příležitost všechno rozhodnout. Čtvrtou hvězdu máme na dosah. To je velkolepé a na to se nyní budeme samozřejmě zcela soustředit. Nadšení z Korsiky si samozřejmě chceme vzít s sebou. V žádném případě však nepojedeme pouze takticky, chceme i tam bojovat o vítězství," uvedl 32letý Ogier.

Francouz ve službách VW by se čtvrtým titulem zařadil na druhé míst historických tabulek po bok Finů Juhy Kankkunena a Tommiho Mäkinena. Svého krajana Sébastiena Loeba by ale dohnal až nejdříve v roce 2021, protože ten má doma celkem devět trofeji pro světového šampiona.

Také tovární tým Volkswagenu si v okolí Barcelony brousí zuby na čtvrtý  titul v řadě.  K tomu, aby už tam značka z Wolfsburgu slavila, musí získat o 20 bodů víc než její největší pronásledovatel Hyundai. Dva nominovaní jezdci jednoho výrobce přitom mohou dohromady nasbírat maximálně 43 bodů.

Dlouhá světla, triumf Fabie, hrozny fanoušků. Taková byla letošní Barum rallye Dlouhá světla, triumf Fabie, hrozny fanoušků. Taková byla letošní Barum rallye Prohlédněte zde

Ve Španělsku se představí také dvě čeští jezdci. Značka Škoda nasadí do bojů ve třídě WRC2 Jana Kopeckého, jenž bude s Fabií R5 útočit na první místo této kategorie.

Letos teprve počtvrté nastoupí také Martin Prokop ve Fordu Fiesta nejsilnější specifikace WRC. Jihlavský jezdec, jehož prioritou jsou nyní dálkové soutěže, by rád potvrdil tradici, že v této sezoně zatím pokaždé bodoval.

52. ročník Katalánské rallye startuje ve čtvrtek večer  Barceloně úvodní krátkou diváckou rychlostní zkouškou. Vítěz (a možná i mistr svět) bude znám v neděli po poledni.

reklama