Kopecký v Katalánsku proháněl Ogiera, neztratil se ani Prokop

Sébastian Ogier na trati divácké rychlostní zkoušky obsadil třetí místo. V Katalánsku má velkou šanci si zajistit celkový triumf.
Katalánské rallye, dvanáctého podniku letošní MS v rallye, se účastní i Martin Prokop s Fordem Fiesta. V první rychlostní zkoušce, která se odehrála v centru Barcelony, obsadil třináctou příčku.
Jan Kopecký, druhý český řidič na startu prestižního podniku, obsadil v první zkoušce dokonce čtvrté místo s minimální ztrátou. Za nejrychlejším Estoncem Ottem Tänakem zaostal na trati 3200 metrů o pět vteřin.
První RZ měla necelé tři kilometry a konala se nedaleko Plaza de Catalyuna. Takto se před ní prezentovali Thierry Neuville a Dani Sordo se svými Hyundai i20.
Parkoviště před první rychlostní zkouškou. Pastva pro oči.
Sport Jiří Šimeček, Sport
14. 10. 2016 9:35
Podívejte se ve fotogalerii na start Katalánské rallye, ve které může svůj triumf v seriálu mistrovství světa stvrdit Sébastien Ogier.