Kopecký ovládl první etapu Rallye Bohemia a míří za titulem

30. 6. 2018 19:57
Český automobilový závodník Jan Kopecký si dojel pro vítězství v první etapě Rallye Bohemia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Škoda Motorsport

Sosnová - Favorizovaný Jan Kopecký vyhrál první etapu Rallye Bohemia a míří za šestým titulem mistra České republiky v automobilových soutěžích. Tovární jezdec Škody má po devíti rychlostních zkouškách náskok 20 sekund na druhého Václava Pecha, třetí je Jan Černý.

Kopecký, který na českých tratích proměnil ve vítězství 21 startů v řadě, dnes vyhrál sedm měřených testů. Až v závěrečné erzetě na okruhu v Sosnové na Českolipsku, kterou závodníci absolvovali v rychlém sledu dvakrát za sebou, našel přemožitele.

"Až na poslední dvě vložky to dnes bylo skvělé. Všechny klasické lesní jsme vyhráli, což je důležité. Bohemka je složitá, asfalty hodně kloužou a my jsme odpoledne jeli tvrdší gumy a hlavně v Sosnové to bylo znát," řekl Kopecký.

Tvrdší směs ale na Fabii R5 nasadil s ohledem na plánovaný start v mistrovství světa, kde ji bude používat. "Takže jsme je chtěli vyzkoušet. Volby nelituju," uvedl Kopecký, kterému případná výhra zajistí stejně jako před rokem v Mladé Boleslavi předčasnou korunovaci.

"I v neděli si musíme dávat pozor. Dvakrát nás čeká vložka dlouhá přes 24 kilometrů, takže do toho musíme šlapat hned od rána. Jsem ale rád, že Venca (Pech) je zpět a stačí nám. Je to zajímavější a má to větší náboj. Pro nás i pro fanoušky," dodal Kopecký, který Bohemii vyhrál již sedmkrát.

Druhý Pech do předešlého závodu MČR v Hustopečích kvůli technickým problémům vůbec neodstartoval, na Bohemia rallye ale drží s Kopeckým krok. Až do Sosnové mírně ztrácel, na okruhu se mu odstup na první místo podařilo snížit.

"Jsem moc spokojený. Takhle jsme se s fordem ještě nikdy nesvezli a opravdu mi poprvé jízda chutná a mám z toho radost. Dvacet vteřin je hratelných, nebudeme se s tím párat a pojedeme," usmíval se Pech v Sosnové.

Zatímco Kopeckého a Pecha dělí 20 sekund, třetí Černý má čtvrtého Vojtěcha Štajfa k dobru jen tři sekundy a Filip Mareš je zpět o další sekundu.

Rallye Bohemia, pátý závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 47:01,4, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -19,7, 3. J. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -52,0, 4. Štajf, Ehlová (Škoda Fabia R5) -54,9, 5. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -55,9, 6. Veiby, Skjaermoen (Nor./Škoda Fabia R5) -1:06,6, 7. Vojtěch, Ernst (Škoda Fabia R5) -1:18,6, 8. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -1:21,9.