reklama

Kopecký ovládl Rallye Hustopeče a opět se přiblížil titulu

Jan Kopecký Jan Kopecký autor: Jiří Šimeček
Vítězem Rallye Hustopeče se v sobotu stal Jan Kopecký, který se tak přiblížil celkovému triumfu v seriálu mistrovství republiky.

Hustopeče - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál Rallye Hustopeče a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky v automobilových soutěží. Ve čtvrtém závodě seriálu byl s odstupem 41 sekund druhý Václav Pech, třetí skončil se ztrátou dalších deseti sekund Miroslav Jakeš.

Po první etapě Rallye Hustopeče vede stále Kopecký, na druhé místo se posunul Valoušek Po první etapě Rallye Hustopeče vede stále Kopecký, na druhé místo se posunul Valoušek Čtěte zde

Kopecký díky dnešnímu triumfu na jihu Moravy proměnil ve vítězství patnáctý start na domácích tratích v řadě. Rallye Hustopeče vyhrál potřetí za sebou a posedmé v kariéře.

Pětatřicetiletý jezdec vedl rallye po většinu programu, pouze po čtvrté a páté rychlostní zkoušce jej i kvůli defektu předstihl týmový kolega Pontus Tidemand. I on měl ale poté defekt, v závěru páteční první etapy se do čela vrátil Kopecký a první místo již neopustil.

V sobotu dopoledne se na druhé místo posunul Pech, jenž byl za Kopeckým stříbrný ve všech letošních závodech MČR, a svou pozici bezpečně uhájil až do cíle.

O třetí místo ale svedli boj Pavel Valoušek, jenž v Hustopečích startoval s ohledem na to, že rallye byla součástí i slovenského mistrovství, a Jakeš. V závěrečné dvanácté erzetě zajel Jakeš nejlepší čas a Valouška předstihl o necelé tři sekundy.

Seznamte se: Toto jsou Hansenovi. Rallyekrosová rodina, která si brousí zuby na dvacátý titul Seznamte se: Toto jsou Hansenovi. Rallyekrosová rodina, která si brousí zuby na dvacátý titul Prohlédněte zde

Český šampionát bude pokračovat 1. a 2. července, kdy se uskuteční Rallye Bohemia. V Mladé Boleslavi může Kopecký slavit zisk třetího titulu v řadě a celkově pátého, do konečného hodnocení seriálu se započítá pět nejlepších výsledků v sezoně a hlavní favorit má aktuálně na kontě čtyři výhry.

reklama