Kopecký pošesté vyhrál Rallye Český Krumlov, stupně vítězů ovládla Fabia R5

18. 5. 2019 19:11
Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál popáté v řadě a pošesté v kariéře Rallye Český Krumlov. Úřadující český šampion a hlavní favorit porazil ve třetím podniku domácího seriálu druhého Filipa Mareše o minutu a 13 vteřin, třetí místo obsadil s odstupem dalších 16 sekund Jan Černý. Také oni závodí se Škodou.
Jan Kopecký.
Jan Kopecký. | Foto: ERC Press Office

Kopecký ale poprvé závodil s novou verzí vozu Škoda Fabia R5. Rodák z Kostelce nad Orlicí se na populární soutěži vyrovnal i s půlminutovou penalizací, kterou dostal v pátek za nesprávné projetí retardéru. Na chvilku klesl na čtvrté místo, ale ještě v pátek se dostal zpět do čela a dnes náskok postupně zvyšoval.

"Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli, protože je to jedna z nejnáročnějších soutěží v domácím mistrovství. S novým autem jsme neměli žádné technické potíže, doufám, že bude minimálně stejně spolehlivé jako předchozí verze Fabie R5," uvedl Kopecký pro autosport.cz.

Oslavu vítězství si ale přímo v Českém Krumlově neužil, protože spěchal domů. S manželkou totiž čekají potomka.

O druhé místo s Marešem dlouho bojoval Václav Pech, jenž ale nejprve chyboval v desátém měřeném testu a o tři erzety později jej zastavila nehoda. Zkušený pilot trefil balík slámy, vylomil přední kolo a rallye pro něj skončila. "Tahle rallye nám nevyšla," smutně konstatoval Pech.

Na Mareše následně útočil Černý, předstihnout jej ale nedokázal. "Jsme rádi, že to takhle dopadlo a že jsme si to druhé místo snad i sami vybojovali. Každý viděl, že jsme se tahali o vteřiny. Závěr byl těžký, po odstoupení Vaška Pecha jsme se museli ukáznit, abychom nevyvedli nějakou hloupost, a naštěstí se nám to povedlo," oddechl si Mareš.

Radost měl nakonec i Černý, jenž v pátek havaroval na přejezdu mezi rychlostními zkouškami. Vůz ale příliš nepoškodil a v rallye pokračoval. "Když jsem včera viděl na přejezdu ten strom v autě, tak jsem chvíli myslel, že je konec. To, že budeme v cíli na bedně, bych vůbec nevěřil. Vyhráli jsme erzetu a užili si to. Snad jsme to konečně všechno prolomili," uvedl Černý.

Čtvrtým dílem MČR bude Rallye Hustopeče, která se uskuteční 14. a 15. června.

Rallye Český Krumlov, třetí závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:27:15,5, 2. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -1:13,9, 3. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:29,9, 4. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) -1:40,2, 5. Štajf, Havelková (Volkswagen Polo Gti R5) -3:27,1, 6. Březík, Omelka (Škoda Fabia R5) -4:05,9, 7. M. Vlček, Krajča (Hyundai i20 R5) -4:44,6, 8. Rujbr, Švec (Škoda Fabia R5) -5:41,7.